Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5954
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przedszkolaki w karetce pogotowia

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 października 2008, 18:32
Aktualizacja: 20:59
Autor: Ania
Fot. Beata Kopa
Maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Jeleniej Górze poznawały dzisiaj tajemnicze wnętrze karetki pogotowia, która przyjechała specjalnie dla nich pod placówkę. Pomysł okazał się trafny, bo rozmowa z ratownikami i możliwość spędzenia choćby chwili w ambulansie pochłonęła dzieciaki do tego stopnia, że po obejrzeniu całego pojazdu domagały się strzykawek na pamiątkę.

- Poznawanie służb ratunkowych i miejskich instytucji jest wpisane w program nauczania przedszkolaków, dlatego też współpracujemy ze strażą pożarną i miejską, policją oraz służbą zdrowia, a ze względu na to, że ośrodek zdrowia znajduje się blisko naszej placówki, akcję rozszerzyliśmy również o pogotowie – mówi Bogumiła Lepieszo, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 10 w Jeleniej Górze - Likwiduje się w ten sposób barierę strachu u naszych podopiecznych, a jest to niezmiernie istotne.

Dzieci dzięki tego typu zajęciom wiedzą, że ktoś dba o ich bezpieczeństwo i poznają ich pracę. Ratownicy i opiekunowie dzieci starali się o to, żeby dzieci wiedziały jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, umiały wezwać ambulans, czy policję.

Po zajęciach w karetce pogotowia przedszkolaki przeszły do sal, gdzie malowały ambulans, rozmawiały na temat sprzętu, jaki poznali oraz określali gdzie się znajduje. W ten sposób poprzez zabawę uczyły się. Jest to dla nich jedna z najlepszych form edukacji, ciężko jest maluchy zmusić do dłuższego skupienia, a tak poprzez aktywność chętnie uczestniczą w zajęciach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

piipi 22-10-2008 19:14
.~OJ !!..mamy odwazne dzieci,ktore tak chetnie prezent-strzykawke przyjmuja !.
~Olka 22-10-2008 21:27
No, nareszcie ktoś zauważył, jak ważne rzeczy dzieją się w przedszkolach. Gratulacje za pomysł i realizację!
~"Przedszkolanka" 22-10-2008 21:34
Czyżby ktoś wreszcie zauważył, że dzieci w wieku przedszkolnym oprócz zabawek klockami (jak niektórzy uważają) uczą się naprawdę potrzebnych rzeczy? Świetny pomysł z tą karetką!!! Wreszcie małe dzieci przestaną się bać strzykawek, lekarza i zastrzyków!!!"6" dla pomysłu!!!!!
~07 22-10-2008 22:33
gratulacje dla pomysłu ! to widać już w mediach ogólnopolskich ,że właśnie dzieci już od najmłodszych lat wiedzą ,że w chwili zagrożenia życia znają telefon i potrafią odpowiednie służby zaalarmować gratulacje jeszcze raz !! dziękujemy paniom pracującym w przedszkolach !! oby ta piękna idea równie w szkołach była kontynuowana , bo jak śledzę to wszystko co dzieje się w edukacji to chyba nie popełnię gafy w stwierdzeniu, że bardzo dobrej pracy i edukacji szkoła powinna uczyć się od pań pracujących w przedszkolu. Ogłoszony rok 2008/2009 rokiem przedszkolaka - to trafne określenie ! szkoło przypatrz się temu !! pozdrawiam wszystkich pracowników przedszkoli , a gratuluje dla przedszkola nr 10 - jesteście na prawdę na 10
~sto13krotka 22-10-2008 22:33
oby te dzieciaczki nie trafiły do szpitala, oby ich żadna karetka pogotowia nie musiała wieść na sygnale bo nasi ratowncy wyprowdzją z karetki a właściwie ze śluzy gdzie wjeżdza karetka tylko na poczekalnie izby przyjęć a tam się czeka na przyjecie przez lekarza 6 godzin, pisze to z własnego doświdczenia i nie życze nikomu tam trafić
~vw LT 23-10-2008 0:28
niestety jeżdżę na co dzień takim VW LT, współczuję jego kierowcą ,od których w znacznym stopniu zależy nasze zdrowie lub życie.Auta te są nadzwyczaj twarde,niewygodne,słabe hamulce,mułowaty silnik TDi ,który pamięta czasy Tarpana Honkera.Pełny szacunek dla kierowców tego sprzętu!Zawsze patrzę w lusterka słysząc dźwięk syren karetki!A Wam kierowcy szmelcwagenów VW życzę wymiany sprzętu na każdy inny byle nie Niemiecki i ustawianych przetargów przez Kulczyka.Oby chory wieziony był przez sprzęt francuskiej motoryzacji lub japońskiej.Wówczas jest szansa ,że dojadę na salę reanimacyjną jeszcze do odratowania!!!Pokłon dla kierowców karetek VW LT !
~Sabath 23-10-2008 20:42
Gratulacje wam za wspaniały pomysł w ten sposób poprzez aktywną edukację dzieci nauczą się i przestaną się bać ale najważniejsze to wiedza tak dalej i już nie będzie uciekania z miejsca wypadku niewiedząc co robić a czasem liczą się sekundy i trzeba być naprawdę szybkim a za nim dojedzie pogotowie można komuś uratować życie jak się ma tą podstawową wiedzę i bardzo odważne dzieciaczki na początek podziwiam jeszcze raz Gratuluję wam wspaniałego pomysłu i oby tak dalej
~jess 24-10-2008 15:44
do krytyka vw- g...o znasz sie na autach- PRACOWIK ZRM

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group