Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6841
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedszkolaki w karetce pogotowia

Środa, 22 października 2008, 18:32
Aktualizacja: 20:59
Autor: Ania
Jelenia Góra: Przedszkolaki w karetce pogotowia
Fot. Beata Kopa
Maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Jeleniej Górze poznawały dzisiaj tajemnicze wnętrze karetki pogotowia, która przyjechała specjalnie dla nich pod placówkę. Pomysł okazał się trafny, bo rozmowa z ratownikami i możliwość spędzenia choćby chwili w ambulansie pochłonęła dzieciaki do tego stopnia, że po obejrzeniu całego pojazdu domagały się strzykawek na pamiątkę.

- Poznawanie służb ratunkowych i miejskich instytucji jest wpisane w program nauczania przedszkolaków, dlatego też współpracujemy ze strażą pożarną i miejską, policją oraz służbą zdrowia, a ze względu na to, że ośrodek zdrowia znajduje się blisko naszej placówki, akcję rozszerzyliśmy również o pogotowie – mówi Bogumiła Lepieszo, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 10 w Jeleniej Górze - Likwiduje się w ten sposób barierę strachu u naszych podopiecznych, a jest to niezmiernie istotne.

Dzieci dzięki tego typu zajęciom wiedzą, że ktoś dba o ich bezpieczeństwo i poznają ich pracę. Ratownicy i opiekunowie dzieci starali się o to, żeby dzieci wiedziały jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, umiały wezwać ambulans, czy policję.

Po zajęciach w karetce pogotowia przedszkolaki przeszły do sal, gdzie malowały ambulans, rozmawiały na temat sprzętu, jaki poznali oraz określali gdzie się znajduje. W ten sposób poprzez zabawę uczyły się. Jest to dla nich jedna z najlepszych form edukacji, ciężko jest maluchy zmusić do dłuższego skupienia, a tak poprzez aktywność chętnie uczestniczą w zajęciach.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group