Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 9 maja
Imieniny: Grzegorza, Karoliny
Czytających: 9726
Zalogowanych: 84
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedszkolaki kolędują

Niedziela, 14 stycznia 2024, 20:35
Aktualizacja: 20:41
Autor: Violetta Pyrzanowska
Jelenia Góra: Przedszkolaki kolędują
Już po raz siedemnasty Miejskie Przedszkole nr 4 w Jeleniej Górze było organizatorem Przeglądu Kolęd i Pastorałek. W przeglądzie wzięły udział dzieci z ośmiu jeleniogórskich miejskich przedszkoli. Przedszkolaki przedstawiły bardzo różnorodny repertuar związany ze świętami Bożego Narodzenia. Na scenie śpiewały popularne, stare polskie kolędy, nowe pastorałki oraz piosenki i tańce o tematyce świątecznej.

W tym roku zaprezentowały się dzieci w różnym wieku - od najmłodszych 3-latków, po najstarsze dzieci 6-latki z „zerówek”.

Pierwsze "Pszczółki" i "Muchomorki"

Jako pierwsi wystąpili gospodarze – grupa „Pszczółek” i „Muchomorków” przygotowane przez panie: Malwinę Szymulę, Marzennę Koselnik oraz Marię Kaczanowską. Dzieci zaprezentowały kolędę „Przybieżeli do Betlejem” oraz taniec do utworu „Mario czy Ty wiesz”

Po nich na scenie pojawili się mali artyści z Miejskiego Przedszkola nr 2. Grupa „Smerfy” pod kierunkiem Wioletty Wojciechowskiej i Ewy Romańczyk zaprezentowały taniec do utworu „Hallelujah”.

"Kociaki" i "Motylki"

Grupa „Kociaki Bystrzaki” z Miejskiego Przedszkola nr 11 Krasnala Hałabały przygotowane przez panie Iwonę Pasek i Mariolę Kołcun zaprezentowały pastorałki „Jezuskowi” i „Idą Pasterze do Betlejem”. Pastorałkę „Skrzypi wóz” wyśpiewały „Tęczowe Nutki„ – czterolatki z Miejskiego Przedszkola nr 27 „Okrąglaczek” przygotowane przez panią Agatę Mazur.

„Motylki” z Miejskiego Przedszkola nr 13 przygotowane przez Emilię Sztukowską i Barbarę Łozowska zaśpiewały dwie pastorałki „Zostań Jezu mym braciszkiem” i „Był pastuszek bosy”. Taniec do utworu „Alleluja” oraz wiązankę kolęd i pastorałek zaprezentowały Tygryski z Miejskiego Przedszkola nr 10. Grupę przygotowała pani Anna Suszczewska.

„Motylki” z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 na przedszkolnej scenie wystąpiły z kolędą „Cicha noc” oraz pastorałką „Śpiewaj razem z nami”. Grupę przygotowały nauczycielki Edyta Kowalczyk i Katarzyna Ćwiertnia.

Maluchy zaskakują

Jako ostatnia na scenie wystąpiła grupa 7 – to pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 19 „Kubusia Puchatka”. Dzieci pod kierunkiem Marii Kobus i Małgorzaty Byszkowskiej zaprezentowały dwa utwory „Zaśpiewajmy Jezusowi” i „Jest taki dzień”.

Z niezwykłym ciepłem i energią uroczystość poprowadziła Wioletta Hejnosz, która nie szczędziła pochwał małym artystom. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczyła organizatorka imprezy - dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 Violetta Pyrzanowska.

- Bardzo nas cieszy, że mimo siedemnastej już edycji, dzieci które przyjeżdżają na nasz Przegląd wciąż zaskakują nowymi, zupełnie nieznanymi utworami lub ciekawymi aranżacjami popularnych kolęd i pastorałek – mówiła organizatorka Violetta Pyrzanowska.

Twoja reakcja na artykuł?

12
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy brałaś/eś udział w którymś spotkaniu z kandydatem/tką na prezydenta Polski??

Oddanych
głosów
688
Tak
19%
Nie
71%
Nie interesuję się polityką wcale
10%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
112
Kierowcy w Cieplicach wymagali pomocy policji
 
Kultura
Bilety na techno – zwycięzcy konkursu
 
Kultura
Będzie nowy kryminał
 
Aktualności
Impreza techno w Jeleniej Górze!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group