Sobota, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 5270
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Przedświąteczne cuda w Kowarach i pod Szrenicą

Niedziela, 3 kwietnia 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
Już w najbliższą niedzielę w Kowarskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowa impreza, podczas której będzie można nie tylko nabyć przepiękne przedmioty i kartki świąteczne, ale i porozmawiać o sztuce tworzenia z samymi artystami. Od najbliższej środy natomiast w Szklarskiej Porębie rozpoczną się bezpłatne warsztaty malowania wielkanocnych jaj!

Kiermasz odbędzie się 3 kwietnia w godzinach 16.00 – 18.00 w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach w sali na parterze. Co można będzie tam zobaczyć i kupić? Wszystko to, co kojarzy nam się ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, ale w niezwykłych, oryginalnych kształtach. Wszystkie przedmioty i kartki zostały bowiem wykonane ręcznie przez lokalnych artystów i rękodzielników. Całość ubarwią występy dzieci i młodzieży oraz Kowarskiej Orkiestry Dętej i Kowarskich Wrzosów.

Już trzy dni później w MOKSiAL w Szklarskiej Porębie rozpoczną się bezpłatne warsztaty ozdabiania wielkanocnych jajek. Zajęcia będą odbywały się co środę (6, 13 i 20 kwietnia) w godz. 16:00-18:00. Uczestnicy nauczą się na nich różnych technik tych dekoracji wielkanocnych, w tym : batikowej (z użyciem wosku), robienia kraszanek, pisanek, „oklejanek” i „owijankek”.

Uczestnik na zajęcia musi przynieść tylko wydmuszki, jajka gotowane i styropianowe. Resztę zabezpiecza MOKSiAL. W zajęciach udział mogą wziąć wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli. Instruktorem będzie pani Anna Potrzeszcz, nagradzana uczestniczka wielu wystaw i konkursów ozdób wielkanocnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group