Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 9126
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Promyk Słońca we wrocławskim ZOO

Sobota, 13 lutego 2021, 9:16
Autor: WAC
Wrocław: Promyk Słońca we wrocławskim ZOO
Fot. Użyczone/Wrocławskie ZOO
Głosami 2,1 tys. internautów wybrano imię Kiran, czyli „Promyk Słońca” dla niedawno urodzonej samiczki nosorożca indyjskiego z wrocławskiego ZOO. Imię uroczyście nadał zwierzęciu ambasador Republiki Indii Tsewang Namgyal, który przyjechał z oficjalną wizytą do ogrodu.

Narodziny przedstawiciela tak rzadkiego i zagrożonego wyginięciem gatunku to ważne wydarzenie na skalę międzynarodową. Donosiły o tym media m.in.: Borneo, Chin, Francji, Grecji, Jamajki, Kanady, Korei, Niemiec, Nowej Zelandii, USA czy Wielkiej Brytanii. Informację, w głównym wydaniu, podał również dziennik indyjskiej telewizji, który ogląda ponad 1 miliard widzów. Dla mieszkańców tego kraju to egzotyczna, ale dobra wiadomość, bo nosorożce indyjskie pochodzą właśnie z Indii. Żyje tam obecnie około 2/3 światowej populacji. Poza tym nosorożce indyjskie można spotkać tylko w 66 ogrodach zoologicznych na świecie, w których mieszkają 172 osobniki. W ostatnim roku na świat przyszło zaledwie 7 maluchów.

Kiran - samica nosorożca indyjskiego, przyszła na świat 6 stycznia br., o godzinie 17:17 jako córka 11-letniego Manasa i 7-letniej Maruški. Jest pierwszym przedstawicielem tego gatunku urodzonym we wrocławskim zoo na przestrzeni 155-letniej historii.

Mała samiczka nosorożca rośnie jak na drożdżach. Niemal co dwie godziny pije bardzo tłuste mleko matki - informuje wrocławskie ZOO. - Nic dziwnego więc, że podwoiła masę ciała od urodzenia i osiągnęła już 90 kg. Poznaje też otoczenie i opiekunów. Nie oddala się jednak od matki, a ta pilnuje córki na każdym kroku. Oczywiście Kiran próbuje brykać, jak to maluch, ale musi jeszcze popracować nad koordynacją, bo zdarza się jej przewrócić przy tych „akrobacjach”. Ma już swoje ulubione miejsce do spania – przy jednej za ścian zaplecza, najlepiej za matką.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
1
11%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
850
Tak
21%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group