Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 6688
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Promowali się w stolicy

Niedziela, 10 listopada 2019, 7:52
Aktualizacja: Wtorek, 12 listopada 2019, 18:25
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Promowali się w stolicy
Fot. UM Szklarska Poręba
W ostatnim czasie Szklarska Poręba promowała swe walory na dwóch prestiżowych targach turystycznych. Mocna delegacja miasta pod Szrenicą wespół z innymi ośrodkami turystycznymi woj. dolnośląskiego, była na targach World Travel Show w Nadarzynie pod Warszawą oraz w samej stolicy na stadionie PGE Narodowym podczas wystawy branżowej Snow Expo.

Targi w Nadarzynie uchodzą za jedną z największych imprez targowych w branży turystycznej w Polsce. W tym roku zaliczyło je 76198 odwiedzających (w tym 11120 z zagranicy). Imprezę obserwowało 449 akredytowanych dziennikarzy.

Szklarska Poręba na 60 metrach kwadratowych powierzchni wystawowej, zagospodarowanej wspólnie przez referat promocji miasta, szklarską Lokalną Organizację Turystyczną, departament turystyki jeleniogórskiego Urzędu Miejskiego i kilka miejscowych hoteli prezentowała karkonosko-izerską ofertę całorocznego spędzania wolnego czasu. Ponadto ich pracownicy stworzyli strefę wypoczynku, cieszącą się wielkim powodzeniem.

Uwagę odwiedzających przykuwały konkursy z pytaniami o Szklarską Porębę. Znający odpowiedzi byli hojnie nagradzani gadgetami promocyjnymi i podarkami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Bieg Piastów, Leśną Hutę oraz Muzeum Ziemi Juna. Największym zainteresowaniem na stoisku cieszyły się mapy: szlaków, rowerowe, zimowa oraz foldery zawierające dużo skondensowanych informacji. Odwiedzający pytali o ofertę noclegową, atrakcje dla rodzin i trasy rowerowe.
Inny charakter miała odbywająca się kilka dni później IV wystawa sportów zimowych Snow Expo Była to prezentacja wszystkiego co ze śniegiem się kojarzy, a służy sportom i zabawie zimowej. Skupiała głównie producentów sprzętu, aczkolwiek także stacje narciarskie. Z Dolnego Śląska swoje stoisko na imprezie wystawiły: Szklarska Poręba, Karpacz, Zieleniec i Czarna Góra.

Choć wystawa skupiała się na zimowej aktywności, to niemałe zainteresowanie odwiedzający wykazywali całoroczną ofertą Szklarskiej Poręby: szlakami turystycznymi i trasami rowerowymi, a zwłaszcza otwieranym właśnie w tym samym czasie Single Track Szklarska.

Z roku na rok Karkonosze i Góry Izerskie są coraz bardziej obecne w świadomości mieszkańców woj. mazowieckiego i okolic - mówią pracownicy referatu promocji UM w Szklarskiej Porębie. Planując wypoczynek zimowy lub letni, co raz częściej biorą pod uwagę nasz subregion. W grudniu czeka nas jeszcze jeden, ostatni już w tym roku, wyjazd. Zimowy Narodowy nie jest wydarzeniem wystawowym — to największa ślizgawka w Polsce. Warto jednak skorzystać z okazji, aby pokazać się warszawiakom, że góry to nie tylko Alpy, Tatry i Beskidy. Nasze Izerskie i Karkonosze także świetnie nadają się do zimowej aktywności.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
15%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group