Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6907
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat/Kraj: Promocja Karkonoszy nad polskim morzem

Środa, 31 lipca 2013, 7:56
Aktualizacja: 9:32
Autor: Mea
Powiat/Kraj: Promocja Karkonoszy nad polskim morzem
Fot. Starostwo Powiatowe
Konkursy z wiedzy o regionie jeleniogórskim, malowanie gór, koncerty zespołu „Karkonosze” – to tylko niektóre z atrakcji, jakie proponowali nadmorskim turystom w Mrzeżynie oraz Trzebiatowie przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

– W ramach promocji regionu rozdaliśmy przez dwa dni ponad 5 tys. materiałów promocyjnych oraz 300 nagród w konkursach m.in. wycieczkę do Pragi dla dwóch osób ufundowaną przez Biuro Podróży Trendy Travel ze Szklarskiej Poręby, polary z logiem projektu „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku”, koszulki, kubki, przewodniki czy też malowanki dla dzieci. Pytania dotyczyły wiedzy o Karkonoszach. Dla najmłodszych był kącik plastyczny, gdzie dzieci mogły namalować karkonoskie krajobrazy i kolorowały malowanki z naszego regionu – powiedziała Karolina Marczewska z Wydziału Promocji Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Powiat jeleniogórski od wielu lat współpracuje z powiatem gryfickim i regularnie promuje Karkonosze nad Bałtykiem. - Przez dwa dni mieliśmy swoje stoisko na plaży w Mrzeżynie. Osoby wypoczywające nad morzem już planują ferie zimowe w górach, a aktywne wycieczki, które proponowaliśmy (podróż po górach konno, czy szlakami rowerowymi po Karkonoszach i Łużycach Górnych) robiły na plażowiczach wrażenie. Uczestniczyliśmy też w Trzebiatowskim Święcie Kaszy, gdzie również prowadziliśmy konkursy dotyczące naszego powiatu oraz rozdawaliśmy mapy, przewodniki i foldery, które cieszyły się dużym zainteresowaniem – dodała.

Materiały promocyjne trafiły do turystów m.in. z: Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Lubania, Zgorzelca, Kamiennej Góry, Wałbrzycha, także z Mazur, a nawet z Czech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group