Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4072
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Produkty regionalne z Karkonoszy prezentowane na niemiecko–holendersko–belgijskim pograniczu

Niedziela, 31 marca 2019, 23:50
Aktualizacja: Środa, 3 kwietnia 2019, 6:37
Autor: Powiat Jeleniogórski (TS)
Powiat: Produkty regionalne z Karkonoszy prezentowane na niemiecko–holendersko–belgijskim pograniczu
Fot. Powiat Jeleniogórski
W ramach wieloletniej współpracy Powiatu Jeleniogórskiego i Regionu Miast Aachen (Północna Nadrenia–Westwalia) w dniach 22–23 marca 2019 roku powiat jeleniogórski prezentował swoją ofertę spędzania wolnego czasu na międzynarodowych targach konsumenckich Euregio Wirtschaftsschau Aachen 2019.

Po raz drugi oferta naszego regionu została rozbudowana o prezentację wyrobów regionalnych, oznakowanych marką regionalną. Od 2017 roku powiat jeleniogórski wspólnie z LGD „Partnerstwo Ducha Gór” są partnerami w projekcie realizowanym w programie LEADER razem z Regionem Miast Aachen i Stowarzyszeniem „Eifel”, którego tematyką jest promocja i wykorzystanie marek regionalnych w celu intensyfikacji rozwoju regionu. Partnerzy postanowili prezentować na licznie odwiedzanych przez gości z Niemiec, Holandii i Belgii targach w Aachen przykładową ofertę produktów regionalnych z Karkonoszy. W ten sposób odwiedzający targi goście mieli okazję zapoznać się nie tylko z rozbudowaną ofertą turystyczną regionu, ale także z szeroką paletą produktów naszych lokalnych przedsiębiorców. Naturalnie nie było możliwe zaprezentowanie wszystkich produktów z Karkonoszy ze względu na ograniczone możliwości techniczne, ale i tak oferta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno gości jak i przedstawicieli mediów lokalnych. Sukcesywna prezentacja naszych produktów regionalnych oraz strategii wdrażania marki regionalnej Karkonoszy będzie miała miejsce podczas realizacji zadań zawartych we wspólnym projekcie pn. „Znaczenie i wartość marki regionalnej dla marketingu turystycznego i budowy identyfikacyjnego wizerunku regionu”. Tematami, które cieszyły się podczas targów największym zainteresowaniem były turystyka rodzinna i kulturalna.

Według źródeł udostępnionych przez organizatorów w ciągu trwania, targi Euregio Wirtschaftsschau Aachen 2019, na powierzchni ponad 20 000 m2 prezentowało się ponad 300 wystawców z kilku krajów europejskich i odwiedziło około 20 tys. gości. Podczas pobytu delegacji omówiono również tematy do dalszej współpracy z Regionem Miast Aachen ze szczególnym uwzględnieniem aktywnej wymiany spotkań młodzieży, praktyki zawodowe w ośrodkach powiatowych oraz administracji, prezentacje kulturalne i turystyczne a także wspólne przygotowanie projektów w celu zintensyfikowania wymiany pomiędzy partnerami. Zwrócono również uwagę ,że w 2020 roku obchodzić będziemy 30-lecie oficjalnego partnerstwa pomiędzy naszymi regionami, które podpisano 28.03.1990 r. przez byłe Województwo Jeleniogórskie kontynuowane przez Powiat Jeleniogórski. Partnerstwo to należy do najstarszych w Europie i jest przykładem bardzo dobrej wieloletniej współpracy pomiędzy regionami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1190
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group