Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6315
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Problem wielkiej wagi. Dla aut ciężarowych

Środa, 7 września 2011, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Problem wielkiej wagi. Dla aut ciężarowych
Fot. RED
Dlaczego Jelenia Góra z budżetu miasta buduje wagę do ważenia pojazdów, skoro nie jest to obowiązek statutowy miasta? – padło pytanie do Huberta Papaja, zastępcy prezydenta Jeleniej Góry.

- Nie budujemy wagi – odpowiedział H. Papaj – a przygotowujemy miejsce pod jej instalację. To będzie kosztowało ok. 60 tys. zł. Obowiązek ważenia spoczywa na Inspekcji Ruchu Drogowego, a takie uprawnienia ma też Inspekcja Celna. Natomiast interes Jeleniej Góry jest tu oczywisty – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ewentualne mandaty będą zasilały wprost budżet Jeleniej Góry, a obsługa tego systemu miasta nie obciąży. Można przypuszczać, że kierowcy przeładowanych samochodów będą ostrożniejsi przy przejazdach przez Jelenią Górę, wiedząc, że jest waga i możliwość ujawnienia przeciążenia pojazdów. A przede wszystkim kwota 60 tys. zł, wydatkowana na tę pracę jest symboliczna z pieniędzmi, które musielibyśmy wydać (i musimy wydawać) na remonty uszkodzonych dróg, które w sporej części są dewastowane właśnie przez wielkie, przeciążone ciężarówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group