Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10410
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent ws. ZSPUiBS

Sobota, 29 stycznia 2022, 9:43
Aktualizacja: 9:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezydent ws. ZSPUiBS
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Po powrocie prezydenta Jeleniej Góry z urlopu, udało nam się dopytać o zamieszanie, jakie powstało w wyniku rozpoczęcia konsultacji w sprawie likwidacji Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej. Nie trwały one długo, bowiem szybko ucięto spekulacje, a szkoła przy ul. Leśnej może nadal spokojnie funkcjonować.

Przypomnijmy, w poniedziałek (24.01) odbyło się spotkanie nauczycieli z dyrektorem Departamentu Oświaty Urzędu Miasta. Według przedstawionych propozycji, kierunki nauczania w ZSPUiBS miałyby zostać przeniesione do innych placówek. Technik weterynarii miałby zostać przeniesiony do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, technik żywienia do Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 (Handlówki), a technik leśnik oraz technik architektury krajobrazu do Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik". Uczestnicy spotkania mieli zostać zapewnieni, że każdy uczeń będzie kontynuować edukację na swoim kierunku, a osoby, które korzystają z usług Bursy Szkolnej nadal będą miały taką możliwość. Z kolei nauczyciele mieli zachować zatrudnienie. W środę (26.01) dowiedzieliśmy się, że Urząd Miasta odstąpił od pomysłu likwidacji szkoły.

Prezydenta Jeleniej Góry zapytaliśmy, czy wiedział o koncepcji, jaką przedstawiono pracownikom, rodzicom i uczniom.

Nie chodzi o to czy temat był za moją wiedzą, czy bez niej. Z tego co wiem, dyrektor departamentu przeprowadził jedną rozmowę z dyrektorem szkoły i niepotrzebnie to tak zostało "rozlane". Nie było mojej decyzji odnośnie takiej formy przeprowadzenia... - zapewnia Jerzy Łużniak. - Kilka lat temu umówiłem się z dyrektorem szkoły, w jakiej formy mogłoby dojść do takiej sytuacji. Obecnie i w przyszłym roku szkolnym mamy 1,5 rocznika, ale za 2-3 może być inna sytuacja i wtedy będziemy musieli podjąć decyzję, ale wspólnie, a nie, że ktoś ją podejmie za biurkiem - powiedział Jerzy Łużniak, który zapowiada, że jeśli szkoła będzie kiedyś likwidowana, to wszystkie kierunki pójdą wspólnie do innej placówki, a nie będzie dzielenia jak to proponował dyrektor departamentu edukacji.

Twoja reakcja na artykuł?

5
22%
Cieszy
10
43%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
6
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
454
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
17%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group