Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7340
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prężnie w Lidze Obrony Kraju

Wtorek, 1 kwietnia 2008, 7:23
Aktualizacja: 7:58
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Prężnie w Lidze Obrony Kraju
Fot. AGA
Wręczenie odznak i pism pochwalnych, omówienie programu pracy oraz terminów zawodów i imprez w 2008 roku to główne punkty poruszone podczas poniedziałkowego spotkania prezesów szkolnych kół i klubów LOK z kierownictwem zarządu rejonowego stowarzyszenia.

– Jako pierwsze miasto na Dolnym Śląsku, a może nawet i w Polsce zorganizujemy mistrzostwa osób niepełnosprawnych w strzelaniu – mówił Jerzy Pleskot, prezes Zarządu Rejonowego LOK w Jeleniej Górze. Dokładny termin nie jest jeszcze znany – impreza odbędzie się w maju lub czerwcu. – Zawody dadzą szansę osobom niepełnosprawnym uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Wiele z nich wykazuje się niezwykłą celnością i zdyscyplinowaniem, a udział w zawodach pozwoli im się sprawdzić – podkreślił Leszek Karbowski, prezes Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Jeleniogórski LOK został również organizatorem dwóch imprez wojewódzkich – 19 kwietnia odbędą się zawody dla młodzików i juniorów młodszych, a w czerwcu Cross Strzelecki. Ponadto raz lub dwa razy w miesiącu odbywają się zawody w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej i Karkonoskiej Ligi Strzeleckiej. – Do „obstawienia” mamy też dwanaście wojewódzkich imprez i na pewno w większości weźmiemy udział – zaznaczył Wacław Szymon Dadaczyński, sekretarz LOK w Jeleniej Górze.

– W poprzednim roku braliśmy udział we wszystkich wojewódzkich zawodach, a w trzech mistrzostwach Polski występowaliśmy w roli reprezentanta Dolnego Śląska – w Miłosnej zajęliśmy 10. miejsce na 16 drużyn, w Starachowicach – miejsce 6., a w Skierniewicach zostaliśmy wicemistrzami Polski w informatyce – wyliczał Szymon Dadaczyński.

Jerzy Pleskot dziękując wszystkim za zaangażowanie zaznaczył, że nie byłoby sukcesów, gdyby nie wspólna praca działaczy, sympatyków, przyjaciół oraz pomoc sponsorów i darczyńców, wśród których znalazł się m.in. Urząd Miasta Jelenia Góra, Komenda Miejska Policji, straż miejska, Energia Pro, Jeleniogórskie Elektrownie Wodne oraz osoby prywatne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group