Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8202
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezentowali swoje talenty i ofertę szkół

Piątek, 27 kwietnia 2018, 8:28
Aktualizacja: Sobota, 28 kwietnia 2018, 5:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezentowali swoje talenty i ofertę szkół
Fot. Przemek Kaczałko
Gra Miejska – programuję swoją przyszłość to inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń integrujących jeleniogórską młodzież. Na Placu Ratuszowym uczniowie trzecich klas gimnazjalnych mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych, a młodzież ze szkół średnich zobaczyła co oferują szkoły wyższe.

Każda z jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych, trzy uczelnie wyższe oraz Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego prezentowały swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stoiskach. Było smacznie, kolorowo i pięknie. Nie zabrakło elementu sportowego, bowiem uczniowie rywalizowali w turnieju koszykówki ulicznej. Na scenie młodzież mogła również zaprezentować swoje talenty muzyczne czy aktorskie. Ponadto gimnazjaliści wzięli udział w grze miejskiej wykonując w kilku punktach miasta zadania przygotowane przez szkoły średnie.

W tym roku organizacja imprezy przypadła II Liceum Ogólnokształcącemu im. Norwida. - Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów oraz wsparciu sponsorów udało się to wszystko ogarnąć – powiedziała Iwona Kumek, dyrektor II LO. - To bardzo fajna impreza, która integruje środowisko oświatowe w Jeleniej Górze. Nasze miasto jest dosyć duże i fajnie jest, gdy wszystkie szkoły mogą się pokazać z najlepszej strony – dodała I. Kumek.

Szkoły rywalizują poziomami, oferta edukacyjną, która jest różnorodna, natomiast tutaj mogą się pokazać z tej mniej znanej strony, czyli koktajlami, wypiekami, pracami plastycznymi, czy talentami muzycznymi. W każdej ze szkół są osoby, które mają pasję i mogą ją realizować – podkreśliła dyrektorka II LO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
432
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group