Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2379
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezentowali swoje talenty i ofertę szkół

Piątek, 27 kwietnia 2018, 8:28
Aktualizacja: Sobota, 28 kwietnia 2018, 5:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezentowali swoje talenty i ofertę szkół
Fot. Przemek Kaczałko
Gra Miejska – programuję swoją przyszłość to inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń integrujących jeleniogórską młodzież. Na Placu Ratuszowym uczniowie trzecich klas gimnazjalnych mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych, a młodzież ze szkół średnich zobaczyła co oferują szkoły wyższe.

Każda z jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych, trzy uczelnie wyższe oraz Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego prezentowały swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stoiskach. Było smacznie, kolorowo i pięknie. Nie zabrakło elementu sportowego, bowiem uczniowie rywalizowali w turnieju koszykówki ulicznej. Na scenie młodzież mogła również zaprezentować swoje talenty muzyczne czy aktorskie. Ponadto gimnazjaliści wzięli udział w grze miejskiej wykonując w kilku punktach miasta zadania przygotowane przez szkoły średnie.

W tym roku organizacja imprezy przypadła II Liceum Ogólnokształcącemu im. Norwida. - Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów oraz wsparciu sponsorów udało się to wszystko ogarnąć – powiedziała Iwona Kumek, dyrektor II LO. - To bardzo fajna impreza, która integruje środowisko oświatowe w Jeleniej Górze. Nasze miasto jest dosyć duże i fajnie jest, gdy wszystkie szkoły mogą się pokazać z najlepszej strony – dodała I. Kumek.

Szkoły rywalizują poziomami, oferta edukacyjną, która jest różnorodna, natomiast tutaj mogą się pokazać z tej mniej znanej strony, czyli koktajlami, wypiekami, pracami plastycznymi, czy talentami muzycznymi. W każdej ze szkół są osoby, które mają pasję i mogą ją realizować – podkreśliła dyrektorka II LO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group