Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8206
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prestiżowe odznaczenie dla Stanisława Schuberta

Piątek, 21 sierpnia 2020, 12:11
Aktualizacja: Niedziela, 30 sierpnia 2020, 12:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prestiżowe odznaczenie dla Stanisława Schuberta
Fot. Przemek Kaczałko
Stanisław Schubert otrzymał honorową odznakę "Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka". Odznaczenie odebrał z rąk Adama Bodnara, rzecznika praw obywatelskich.
Pan Stanisław Schubert od lat działa na rzecz pomocy osobom z niepełnosprawnościami oraz osób chorujących. Ma niezwykłe zasługi poprzez codzienną pracę interwencyjną, jak również pokazywanie na czym polegają problemy osób z niepełnosprawnościami, ale też dostosowywanie przestrzeni do ich potrzeb. Myślę, że jest pod tym względem osobą innowacyjną - powiedział Adam Bodnar.

W trakcie długiej laudacji rzecznik wymienił szereg zasług Stanisława Schuberta, dziękując u za 18-letnią działalność Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Odznaka przyznawana przez Rzecznika Praw Obywatelskich została ustanowiona w 2009 roku rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Może być nadawana obywatelom RP, obywatelom państw obcych, organizacjom lub instytucjom mającym siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub za granicą, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw człowieka. Do tej pory wśród laureatów znaleźli się m.in. Jerzy Owsiak, Caritas Polska, Marian Turski, czy Olga Krzyżanowska.

Sam odznaczony nie krył wzruszenia.

Nie wstydzę się swojej niepełnosprawności, nie udaję, że widzę. Z natury jestem pogodnym człowiekiem. Pewnie dobijam do brzegu, ale opracowujemy wizję Jeleniej Góry w roku 2040. Właściwie nie powinienem się tym interesować, ale nie - mam powera, mnie się chce. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie grono moich przyjaciół z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, życzliwi samorządowcy. Wzruszenie odebrało mi mowę i jestem szczęśliwym człowiekiem - wyznał Stanisław Schubert, który dziękował również swojej żonie Elżbiecie i swoim rodzicom.

Twoja reakcja na artykuł?

26
52%
Cieszy
7
14%
Hahaha
3
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
13
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group