Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6633
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prestiżowa nagroda dla Atlasu Karkonoszy

Wtorek, 19 października 2021, 9:32
Autor: WAC
Jelenia Góra: Prestiżowa nagroda dla Atlasu Karkonoszy
Fot. KPN
Zrealizowany wspólnie przez polski oraz czeski Karkonoski Park Narodowy "Atlas Karkonoszy" zajął pierwsze miejsce w kategorii Atlasy, Encyklopedie, Słowniki w międzynarodowym konkursie "Najlepsze Wydawnictwo o Górach" podczas Targów Książki w Krakowie.

Organizatorami konkursu były Targi Książki w Krakowie, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Wydawnictwo „Karpaty” – Andrzej Łączyński w Krakowie. Brało w nim udział 45 wydawców z ośmiu krajów (Austria, Bułgaria, Czechy, Kanada, Polska, Słowacja, Ukraina i Wielka Brytania), którzy zgłosili do konkursu 116 wydawnictw.

"Atlas Karkonoszy" jest efektem współpracy obu parków narodowych oraz środowisk naukowych w ramach polsko-czeskiego projektu „Wspólne podejście do zarządzania Karkonoskim/Krkonošskim Parkiem Narodowym”. W sposób kompleksowy i bilateralny prezentuje zharmonizowane dane dotyczące wielu zagadnień przyrodniczych i społecznych obu stron Karkonoszy. Ma za zadanie popularyzować wiedzę o przyrodzie całych Karkonoszy pokazując kontekst przestrzenny i bez uwzględniania sztucznych granic. Prace nad jego powstaniem trwały około dwa lata.

Twoja reakcja na artykuł?

27
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
7%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group