Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5907
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premiera polska “Cudownie, Wundervoll, Úžasný”

Wtorek, 2 czerwca 2015, 7:15
Aktualizacja: Piątek, 5 czerwca 2015, 13:43
Autor: Manu
Jelenia Góra: Premiera polska “Cudownie, Wundervoll, Úžasný”
Fot. Archiwum Teatru
W nadchodzącą niedzielę (7.06) w jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida, w ramach projektu JOŚ – Ještěd Oybin Śnieżka, odbędzie się polska premiera spektaklu “Cudownie, Wundervoll, Úžasný” Vojtěcha Bárty, Szymona Bogacza, Zuzanny Bućko i Stefanie Witzlsperger w reżyserii Karli Štaubertovej. Jest to prapremierowy pokaz koprodukcji trzech teatrów: im. F. X. Šaldy z Liberca, im. Norwida z Jeleniej Góry oraz im. Hauptmanna z Zittau.

“Cudownie, Wundervoll, Úžasny” to komedia w trzech językach - polskim, niemieckim i czeskim. Scenariusz powstał podczas dziesięciodniowego pobytu w Domu Gerharda Hauptmanna w Jagniątkowie. Jego autorami są: Vojtěch Bárta, Szymon Bogacz, Zuzanna Bućko i Stefanie Witzlsperger.

Jest to historia grupy ludzi trzech narodowości. Tych kilku nieznajomych spotyka się na łące. Na przystanku autobusowym w Nigdzie wszyscy oni wyczekują na dostawę z firmy “Cudownie”. I kiedy nie mogą się doczekać zamówienia, narastają napięcia. Pojawiają się między nimi uprzedzenia, bariery językowe, uniwersalne słówka, a także wewnętrzna miłość do samochodów marki Volkswagen i o kilka kieliszków wódki za dużo.

Reżyseruje Karla Štaubertová. Scenografię przygotowała Beate Voigt, a kostiumy zaprojektowała Michala Bícová.

W międzynarodowej obsadzie występują aktorzy Teatru im. Františka Xavera Šaldy w Libercu - Jana Stránská i Michal Maléř, Teatru im. Gerharta Hauptmanna w Zittau - Katja Schreier i David Thomas Pawlak oraz Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze - Magdalena Kępińska i Robert Mania.

Premiera niemiecka miała miejsce 29 maja na deskach Teatru im. Hauptmanna w Zittau, a czeska premiera odbędzie się 12 czerwca na scenie Teatru im. Šaldy w Libercu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group