Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5088
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: „Premier musi zginąć” już na półkach księgarń. KONKURS

Sobota, 24 września 2011, 8:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 września 2011, 8:34
Autor: RED
REGION KRAJ: „Premier musi zginąć” już na półkach księgarń. KONKURS
Fot. Archiwum
Dziś oficjalna premiera thrillera pióra Krzysztofa Koziołka, dziennikarza i pisarza z Nowej Soli. Akcja jego najnowszej książki dzieje się częściowo w Kotlinie Jeleniogórskiej i w górach. Jelonka.com jest jednym z patronów medialnych wydawnictwa.

O czym traktuje książka? – Ktoś zatruwa wodociągi w miastach zachodniej Polski. Następnego dnia przestaje działać sygnalizacja świetlna we Wrocławiu i Warszawie, oba miasta ogarnia komunikacyjny chaos. Nieznani sprawcy paraliżują ruch pociągów w całym kraju. Milkną sieci telefonii komórkowych, przestaje działać internet. Hakerzy niszczą systemy rozliczeń międzybankowych i terminali płatniczych. W obliczu braku papierowego pieniądza miliony Polaków z dnia na dzień zostają bez środków do życia. Kraj staje na skraju
przepaści. Do aktów terroru przyznaje się organizacja pod nazwą "Gniew Boży". Kto za nią stoi? Komu zależy na tym, aby w Polsce wybuchła wojna domowa? I jaki związek te wydarzenia mają z zamordowaniem żony i córki Tomasza Miki? Mężczyzna, niezadowolony z tempa policyjnego dochodzenia, rozpoczyna własne śledztwo. To, czego się dowie, przyprawi go o szybkie bicie serca.

– Krzysztof Koziołek w kolejnych książkach z niebywałą lekkością żongluje rozmaitymi konwencjami prozy z dreszczykiem. Tym razem pokusił się o napisanie thrillera. Ze świetnym efektem! W powieści Premier musi zginąć znalazło się wszystko to, co w porządnym thrillerze być powinno: zdesperowany bohater, któremu wali się świat, piętrowe spiski i akcja szybka niczym seria z kałasznikowa. Nic tylko czytać! – pisze Robert Ostaszewski w „Polityce”.

Autor, który często przebywa w naszym regionie jako turysta, ma na swoim koncie już kilka powieści kryminalnych, w tym „Święta tajemnica”, „Droga bez powrotu”, „Miecz zdrady”, „Trzy dni Sokoła”, i inne.

Dla naszych Czytelników mamy trzy egzemplarze książki „Premier musi zginąć”. Trafią do tych, którzy poprawnie odpowiedzą na pytanie: Jak nazywa się główny bohater powieści? Czekamy na e-maile: redakcja@jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group