Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5928
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Prawo jazdy za dwa tysiące euro i bez egzaminu

Piątek, 3 października 2008, 8:51
Aktualizacja: 8:51
Autor: TEJO
DOLNY ŚLĄSK: Prawo jazdy za dwa tysiące euro i bez egzaminu
Takich "ofert" jest coraz więcej...
Fot. Archiwum
Po co stresować się na kursie i przeżywać przedegzaminacyjną tremę? Lepiej pojechać na wycieczkę za wschodnią granicę i wrócić z dokumentem uprawniającym do prowadzenia samochodów. Wystarczy dwa tysiące euro.

O procederze kupowania praw jazdy przez Polaków na Ukrainie donosi dzisiejsza Polska Gazeta Wrocławska. Chętni korzystają z pomocy pośrednika, który umożliwia im zdobycie ukraińskiego dokumentu bez zbędnych formalności (kursu i egzaminu). Z takim prawem jazdy wędruje się do urzędu i wymienia dokument na polski odpowiednik.

Urzędnik nic nie może zrobić. Konsulaty RP, które podbijają inny formularz, nie zwracają uwagi, jak długo dana osoba przebywa na terenie Ukrainy i czy ten okres wystarczy na przejście wszystkich formalności związanych z uzyskaniem prawa jazdy. Wycieczka trwa najczęściej dwa dni. Dla magistratu w Polsce dokument jest legalny i nie można odmówić jego wymiany na prawo jazdy wydane w kraju. Jest możliwe jedynie przy stwierdzeniu fałszerstwa. Tymczasem ukraińskie prawa jazdy są wydane „legalnie”.

Rząd zamierza zaostrzyć przepisy dotyczące zdobywania uprawnień do kierowania przez Polaków zagranicą. Póki co liczba ogłoszeń w Internecie oferujących „prawko” na lewo rośnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group