Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3698
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pracownik MPGK zatrzymał cmentarnego złodzieja

Czwartek, 4 sierpnia 2016, 7:55
Aktualizacja: Piątek, 5 sierpnia 2016, 8:05
Autor: MPGK
Jelenia Góra: Pracownik MPGK zatrzymał cmentarnego złodzieja
Fot. MPGK
Bogusław Pniewski, pracownik jeleniogórskiego MPGK zatrzymał na gorącym uczynku mężczyznę ,który z grobu ukradł kwiaty. Na miejsce zdarzenia wezwał policję.

- Odwiedzający stary cmentarz przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze od kilku dni informowali nas, że ktoś kradnie kwiaty z grobów ich bliskich - opowiada mężczyzna. - Postanowiłem się zawziąć i go ująć. W poniedziałek (1.08) prawie mi się to udało, ale mężczyzna uciekł. We wtorek nie miał już jednak szans.

Pan Bogusław zauważył mężczyznę około godz. 9.00. Zaczął go śledzić. W pewnej chwili spostrzegł, że w pustych dotąd rękach niesie kwiaty. Podbiegł do niego i go zatrzymał. Wezwał też policję. Zatrzymany przyznał się do kradzieży. Tłumaczył, że chciał złożyć bukiet na grobie siostry. Policjanci nakazali mężczyźnie zanieść bukiet na miejsce, z którego go ukradł. Zanotowali także jego dane personalne. O kradzieży zniczy i wiązanek kwiatowych pracownicy MPGK zawiadamiani są średnio raz w tygodniu, dlatego w godzinach pracy zwracają szczególną uwagę na to, co dzieje się przy grobach. Złodzieje nie mogą czuć się bezkarni także nocami, bowiem cmentarze sprawdzane są wyrywkowo także wtedy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group