Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2220
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pracownica i pracodawca złamali prawo

Czwartek, 14 sierpnia 2014, 8:12
Aktualizacja: 8:16
Autor: SG
Region: Pracownica i pracodawca złamali prawo
Fot. SG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze przeprowadzili działania z zakresu kontroli legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. W hotelu w Szklarskiej Porębie zatrzymali Ukrainkę. Pracodawca powierzył jej pracę niezgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

- Funkcjonariusze stwierdzili, że cudzoziemka zatrudniona w hotelowej kuchni pracuje bez wymaganego zezwolenia na pracę. Ponadto okazało się, że jest osobą niepożądaną w Polsce. Już wcześniej nie zastosowała się do przepisów prawa polskiego i musiała wyjechać z Polski. Teraz została zobowiązana do opuszczenia naszego kraju w terminie 15 dni. Przez dwa lata nie będzie mogła wjechać do Polski – informuje mjr SG Irena Skuliniec, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Trwa także postępowanie w stosunku do pracodawcy Ukrainki w sprawie nielegalnego powierzenia pracy. Za zatrudnienie cudzoziemki wbrew obowiązującym przepisom, pracodawca zostanie ukarany grzywną nie niższą, niż 3 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group