Ostatni weekend był bardzo pracowity dla młodych siatkarek Integracyjnego Klubu Sportowego Jelenia Góra, a to przez udział w dwóch imprezach, które odbyły się w piątek 9 listopada w Jeleniej Górze oraz dwa dni później w Żarowie.

W piątek 9 listopada została rozegrana 2. kolejka w ramach "Młodzieżowej Ligi Siatkówki", w której udział biorą cztery zespoły złożone z młodzieży z jeleniogórskich szkół.

IKS Jelenia Góra – 3 P 3:0 (25:21, 25:20, 25:15)
Sokoliki – IKS Jelenia Góra 0:3 (16:25, 20:25, 23:25)

1. IKS Jelenia Góra – 4 – 6 – 12:0 – 301:198 (+ 103)
2. Sokoliki Janowice Wielkie – 2 – 3 – 3:3 – 134:124 (+ 10)
3. 3 P – 4 – 3 – 3:9 – 239:287 (- 48)
4. KS Jelenia Góra 0 – 0 – 0:6 – 89:154 (-65)

Organizator rozgrywek – IKS Jelenia Góra dziękuje zebranym kibicom za przybycie i kibicowanie biorącym udział drużynom, co powoduje iż zawody oprócz rywalizacji sportowej dają poczucie dobrej zabawy wszystkim. Jest to jednym z celów tych zawodów, które wspiera Prezydent Miasta Jelenia Góra. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kibicowania w następnych zawodach, które odbędą się już 16 listopada - więcej informacji na stronie organizatora www.iksjeleniagora.republika.pl

Kolejną imprezą młodych siatkarek, podczas tego pracowitego weekendu były Amatorskie Mistrzostwa Dolnego Śląska w Siatkówce kobiet. Zawody odbyły się w miejscowości Żarów, w których wzięło udział 7 zespołów, a mianowicie dwie drużyny z Wrocławia, jedna z Legnicy, Żarowa, Janowic Wielkich, Dzierżoniowa i Jeleniej Góry. W poprzednim roku dziewczęta z IKS-u zajęły ostatnią pozycję. Natomiast w roku 2012 drużyna zanotowała duży postęp gdyż przy takiej samej ilości drużyn, ale dużo wyższym poziomie gry biorących udział drużyn, dziewczęta zajęły czwarte miejsce. W rozgrywkach grupowych drużyna IKS-u przegrała tylko z drużyną Arkady Wrocław, która wygrały w finale z Legnicą. W półfinale IKS uległ Legnicy 0:2 i został nam mecz o trzecie miejsce z ekipą MDK Fabryczna Wrocław. W tym pojedynku nasze dziewczęta spisywały się bardzo dobrze, gdyż w pierwszym secie walka toczyła się punkt za punkt do stanu 20:20, w którym to kontuzji uległa jedna z dziewczyn, a późniejsze zamieszanie zdekoncentrowało zawodniczki i przegrały 22:25. Drugi set meczu o trzecią lokatę był również zacięty. Wrocław uciekł na 6 punktów, jednak późniejsza zacięta walka jeleniogórskich zawodniczek spowodowała, iż doprowadziły one do wyrównania przy stanie 21:21, jednak set zakończył się rezultatem 25:23 dla Wrocławia, co dało rywalkom trzecie miejsce w turnieju. Wynik był bardzo zaskakujący dla samych uczestniczek, gdyż pierwsze trzy zespoły składały się z zawodniczek, które biorą lub brały udział w zawodach II lub III-ligi kobiet.