Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 2153
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubin, Kępno: Pracowity weekend badmintonistów Chojnika

Poniedziałek, 5 marca 2012, 17:59
Aktualizacja: 18:00
Autor: MDvR
Lubin, Kępno: Pracowity weekend badmintonistów Chojnika
Fot. użyczone
Miniony weekend obfitował w kilka turniejów badmintona. Najbardziej prestiżowy turniej odbył się w Lubinie, gdzie w hali II LO rozegrane były zawody z cyklu Grand Prix z udziałem ścisłej czołówki kraju.

Po piątkowych eliminacjach, w których udział wzięli: Paulina Kaczorowska, Arkadiusz Słupek, Wojciech Cerazy, Mateusz Pietruszka, Paweł Słomka, Marcin Uram, Michał Szymczak oraz Adam Cimosz do sobotniego turnieju głównego zakwalifikowali się Paulina Kaczorowska w grze podwójnej z Urszulą Nowak – UKS Smecz Bogatynia oraz w grze mieszanej z Jakubem Szukałą – UKS Orkan Przeźmierowo, Arkadiusz Słupek w grze mieszanej z Kingą Rogalską – UKS 2 Sobótka oraz Wojciech Cerazy w grze pojedynczej. Nasi młodzi zawodnicy, którzy są jeszcze juniorami pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując w swoich grach bardzo wysokie piąte miejsca.

Kolejny turniej, który również rozgrywany był w sobotę, odbył się w Kępnie, gdzie rozegrano II Otwarte Mistrzostwa Kępna. W turnieju tym startowali: w kategorii – U11 Łukasz Cimosz, w kategorii U13 – Piotr Gajda oraz w kategorii U16 – Sandra Smok, Kamil Słupek oraz Jędrzej Nowak. Były to kolejne bardzo udane zawody dla Łukasza i Piotrka, którzy wygrywając turniej w swoich kategoriach wiekowych nie dali żadnych szans przeciwnikom z Kępna, Sobótki, Wrocławia, Opola, Częstochowy, Ostrowa Wielkopolskiego, Milicza. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Sandra Smok, która zajęła drugie miejsce w kategorii dziewcząt

Ostatnim akcentem weekendowych zmagań badmintonistów był niedzielny turniej weteranów, który rozegrany został również w II LO w Lubinie. KS Chojnik Jelenia Góra reprezentowali w grach pojedynczych w kategorii +35 Mariusz Kozak, Adam Cimosz oraz w kategorii +40 Adam Górniak. Nasi zawodnicy startowali również w grze podwójnej. Również ten turniej należy zaliczyć do bardzo udanych. Swoje kategorie wygrali Adam Cimosz i Adam Górniak w grach pojedynczych oraz razem w finale gry podwójnej, gdzie pokonali parę Mariusz Kozak – KS Chojnik Jelenia Góra / Grzegorz Chmielewski - Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group