Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 6158
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pracowita niedziela dla strażaków z regionu

Niedziela, 3 listopada 2013, 17:36
Aktualizacja: 18:29
Autor: Mea
Pożar schodów, komina, piwnicy, zatkane studzienki czy plama oleju – to tylko niektóre ze zdarzeń, do których wyjeżdżali dzisiaj (03.11) strażacy z regionu.

Po godz. 8.00 paliły się schody w pustostanie przy ul. Wielkopolskiej w Karpaczu. Pożar gasiło 12. strażaków z Kowar i Karpacza. Przyczyną było prawdopodobnie podpalenie.

Ok. godz. 12.00 w budynku wielorodzinnym przy ul. Jeleniogórskiej w Kostrzycy zapaliła się sadza w kominie.
– Przyczyną pożaru było najpewniej nie czyszczenie przewodów kominowych – poinformował Marek Gałan, dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Po godz. 12.00 strażacy z Piechowic musieli udrożnić studzienki deszczowe na krajowej trójce niedaleko Hotelu Las w Piechowicach. Intensywne opady deszczu zalały jeden pas jezdni, który został zamknięty, a ruch odbywał się wahadłowo. Droga jest już przejezdna. – Nie po raz pierwszy przez zatkane studzienki w tym miejscu ruch samochodowy był wstrzymywany – zaznaczył Marek Gałan.

Z kolei po godz. 16.00 prawdopodobnie od pieca centralnego ogrzewania wybuchł pożar w piwnicy w Podgórzynie przy ul. Stępińskiego, który gasiło 14. strażaków.

W tym samym czasie w Karpnikach strażacy usuwali z jezdni plamę oleju, która biegła przez całą wieś w kierunku Strużnicy oraz w stronę Janowic Wielkich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1204
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group