Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7350
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prace na Koziej idą pełną parą!

Sobota, 13 października 2012, 8:06
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2012, 8:56
Autor: Angela
Jelenia Góra: Prace na Koziej idą pełną parą!
Fot. Angela
Początkowo planowano tylko wymianę górnej warstwy nawierzchni ul. Koziej w Jeleniej Górze, ale podczas prac okazało się, że ulica musi być zmodernizowana od podstaw. Obecnie kończą się roboty przy budowie nowego chodnika, a wczoraj (12.10) robotnicy kładli pierwszy asfalt. Remont ma potrwać do końca października br. – Cierpliwie czekamy na zakończenie robót i mamy nadzieję, że policja zadba o to, by ciężarówki, nie zniszczyły tej pracy – mówią mieszkańcy.

Póki co, remont ulicy utrudnia życie mieszkańcom, bo na czas inwestycji zmieniono trasę kursowania autobusów MZK i trudno przejść ulicą z zakupami, ale dla nowej, długo oczekiwanej nawierzchni, mieszkańcy Koziej są w stanie znieść wiele.

- Połowę autobusów nam pozabierali i musimy daleko chodzić na przystanki. Jest to spora uciążliwość, ale tak długo czekaliśmy na remont tej ulicy, że cierpliwie czekamy na zakończenie prac. Była to najbardziej podziurawiona ulica w mieście. Teraz zrobiono już kanalizacje, wymieniono oświetlenie, powstają nowe chodniki i kładziony jest asfalt – mówi Alicja Lubaszko z ul. Koziej.

Pracom przyglądał się wczoraj Jan Grzegorz, który mimo, że przez prowadzone prace nie mógł wyjechać z posesji autem - nie narzekał.

- Poprosiłem znajomego by po mnie przyjechał i z nim pojadę po wnuczkę do przedszkola. Nie marudzę i nie narzekam, bo na ten remont czekaliśmy od kilku kadencji. Dopiero prezydent Marcin Zawiła stanął na wysokości zadania – obiecał i słowa dotrzymał – mówi pan Jan. – Jako mieszkańcy mamy jednak nadzieję, że po zakończeniu tej inwestycji policja zajmie się wyeliminowaniem z tej ulicy ciężarówek, które nagminnie skracają sobie tędy drogę. Na początku ulicy jest znak dopuszczający tylko ruch autobusów MZK i osobówek, ale nikt tego nie przestrzega. Jeśli o to ktoś nie zadba, cała praca pójdzie na marne – martwi się Jan Grzegorz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group