Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8336
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Praca w wakacje – co warto wiedzieć

Środa, 19 lipca 2017, 7:59
Autor: OHP
Region: Praca w wakacje – co  warto wiedzieć
Fot. Organizator
– W czasie wakacji przychodzi do nas wiele młodych osób, które szukają zatrudnienia – mówi pośrednik pracy z Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Jeleniej Górze. –Potencjalnych pracowników jest wielu, dlatego zapraszamy do współpracy chętnych pracodawców. Wystarczy skontaktować się z pośrednikiem pracy osobiście lub telefonicznie – dodaje.

Przypominamy. Na młodych ludzi czekają oferty pracy głównie np. w supermarketach, na inwentaryzacjach i w gastronomii. Wakacyjne zarobki wahają się w granicach od 13 do 15 zł brutto za godzinę. Trudno określić, która branża jest najbardziej opłacalna, bo wszystko zależy od pracodawcy.

Aktualne oferty pracy ze wszystkich młodzieżowych biur w Polsce zamieszczane są na stronie www.mbp.ohp.pl. Pośrednik pracy zachęca jednak, aby zgłaszać się osobiście, bo zawsze ktoś podpowie, jak szukać pracy i jakie prawa nam przysługują.

- Młodzież często szuka pracy na własną rękę, ale warto wtedy też zgłosić się do nas w celu konsultacji. Rynek ofert pracy dla osób poniżej 18 roku życia nie jest duży, ponieważ przy zatrudnianiu osób niepełnoletnich kodeks pracy narzuca pracodawcy wiele obostrzeń, dlatego bardzo dokładnie trzeba analizować oferty napisane atrakcyjnym językiem a kierowane do tej grupy wiekowej – podkreśla. pośrednik pracy z Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Jeleniej Górze. - Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.45 (ul. Wiejska 29 w Jelenie Górze), tel. 75 64 577 37.

Szukając pracy warto pamiętać że:
1. Nie podejmuj pracy, zanim nie podpiszesz umowy.
2. Sprawdź, czy w umowie są zawarte godziny pracy, czy ustalona jest odpłatność za nadgodziny i czy ujęte są inne świadczenia i podane warunki pracy.
3. Przy pracy poza miejscem zamieszkania dokładnie ustal, kto ponosi koszty zakwaterowania, podróży i wyżywienia.
4. W przypadku osób niepełnoletnich pracodawca powinien zażądać zgody ich rodziców. Jeśli tak nie jest, zgłoś to do inspekcji pracy.
5. Sprawdź, czy pośrednik posiada odpowiedni certyfikat. Listy pośredników zamieszczone są na stronach internetowych urzędów pracy.
6. Pamiętaj, że polski pośrednik nie ma prawa do pobierania opłat za przekazanie oferty pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
982
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group