Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8172
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚL.: Pozorny koniec remontu mostu

Środa, 18 listopada 2009, 12:58
Aktualizacja: 21:58
Autor: KAM
LWÓWEK ŚL.: Pozorny koniec remontu mostu
Fot. M. Kaszuba
Choć przeprawa w Lwówku Śląskim już jest otwarta dla zmotoryzowanych, prace remontowe będą jeszcze trwały do końca przyszłego tygodnia. Most jest węższy niż planowano, a o jego dostępności nie wszyscy wiedzą.

Przebudowa mostu miała trwać około pół roku. Firma wykonująca prace na szczęście przyspieszyła się i zakończyła prace po niespełna pięciu miesiącach. Pozostała jednak kosmetyka: trzeba uporządkować teren, poprawić kostkę brukową i przejścia dla pieszych. Stan nawierzchni drogi na ,,nowym" moście pozostawia wiele do życzenia. Kierowcy, którzy spodziewali się nawierzchni gładkiej jak ,stół, zastaną pozostawiający wiele do życzenia asfalt.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei nie dokonała oficjalnego otwarcia mostu, nie było przecięcia wstęgi. Może to i dobrze, ponieważ oddana niedawno do użytku autostrada A4 koło Bolesławca w czasie oficjalnej ceremonii otwarcia spotkała się z sprzeciwem kierowców. Zmotoryzowani trąbili i gwizdali podczas ceremonii na władze, które otwierały nowy odcinek autostrady.

Choć most został oddany do użytku zmotoryzowanych i pieszych, kierowcy nadal z przyzwyczajenia jeżdżą wyboistymi objazdami. Sytuacja powinna się ustabilizować za kilka dni. Ulica Ogrodowa, jak obiecały władze Lwówka, po nowym roku zostanie gruntownie przebudowana. Do fatalnego stanu nawierzchni przyczynił się ruch samochodów, których kawalkada tą trasą przejeżdżała przez miasto z powodu zamknięcia mostu.

Przebudowa mostu przyniosła także wiele niespodzianek. Kilkukrotnie w Lwówku i okolicznych wsiach zabrakło wody, przez wiele godzin nie było prądu. Powód? Robotnicy nie mogli poradzić sobie z planami, które mieli do dyspozycji. Pod mostem znajduje się wiele instalacji, media od wody, instalacja elektryczna, telewizyjna itp. Firma wykonując prace remontowe twierdziła, że co innego znajduje się na planach, a co innego pod mostem.

Teraz most jest o około 70 centymetrów węższy niż przed remontem. Tymczasem plany zakładały poszerzenie jezdni i budowę dodatkowego pasa ruchu i sygnalizacji świetnej. Tak się jednak nie stało. Aby most był szerszy trzeba było wykupić kilkadziesiąt metrów kwadratowych gruntów należących do Poczty Polskiej, która wysoko ustawiła cenową poprzeczkę. Z transakcji nic nie wyszło, a przeprawę trzeba było zwęzić. Jak się dowiedzieliśmy, żadna z ważnych instytucji, w tym służby ratownicze, nie została jeszcze oficjalnie poinformowana o zakończeniu prac remontowych na przeprawie.

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group