• Niedziela, 19 maja 2019
  • Godz. 16:57
  • Imieniny: Celestyna, Iwa, Mikołaja, Piotra
  • Czytających: 6339
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Poznawali piękno regionu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 września 2018, 15:56
Aktualizacja: Czwartek, 20 września 2018, 13:50
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W miniony weekend w naszym regionie odbyła się kolejna wycieczka zorganizowana przez Polski Związek Niewidomych, Koło w Jeleniej Górze.

25-osobowa grupa z Polskiego Związku Niewidomych z Jeleniej Góry rozpoczęła wycieczkę od zwiedzania zabytkowej wieży rycerskiej w Siedlęcinie. Tajemnice tego miejsca pomogła im odkryć Agnieszka Paciorkowska, przewodnik sudecki.

- Jeśli chodzi o wieżę to jest jedyna w swoim rodzaju, nie tylko w skali kraju, ale również Europy. Znajdują się tu piękne malowidła naścienne, które rzadko gdzie można podziwiać w tak dobrym stanie. Z tym miejscem wiąże się legenda o Lancelocie, no i sam fakt, że wieża z XIV wieku przetrwała. Przed nami jeszcze „Perła Zachodu”, przepiękne jezioro Modre, no i szlak wzdłuż doliny Bobru – mówi A. Paciorkowska.

Celem wycieczki był rekreacja, poprawa zdrowia i wiedzy o regionie uczestników.

- To nie jest pierwsza wycieczka. Ostatnio mieliśmy nawet spływ pontonowy po rzece Bóbr. Dzisiaj zdecydowaliśmy się na wyprawę do Siedlęcina wraz z osobami z dysfunkcją wzroku. Wycieczka jest związana z nordic walking – tłumaczy Iwona Skowron, wolontariusz Polskiego Związku Niewidomych w Jeleniej Górze.

Następna wycieczka już jutro (19.09.), tym razem grupa Polskiego Związku Niewidomych z Jeleniej Góry uda się do Wrocławia, aby odkryć inne oblicze stolicy Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
2
20%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~alfik 19-09-2018 10:11
Czegos tutaj nie rozumiem. Związek Niewidomych zorganizował wycieczkę dla niewidomych podczas której OGLĄDALI malowidła naścienne? Czy to byli niedowidzący, czy może z niewielką wadą wzroku?
~XYZ 20-09-2018 21:44
Alfik, czy twoim zdaniem to osoby z PZN to tylko ludzie poszkodowani przez los i nic niewidzący? Do Koła PZN należą osoby z różnego rodzaju dysfunkcjami wzroku. Jeśli potrzebujesz wiedzieć coś więcej na temat przynależności to zadzwoń do biura PZN. Wszystko w temacie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group