Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4134
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pożegnanie z tytułem “Scrooge. Opowieść wigilijna”

Środa, 10 grudnia 2014, 9:52
Aktualizacja: 10:00
Autor: Manu
Jelenia Góra: Pożegnanie z tytułem “Scrooge. Opowieść wigilijna”
Fot. Archiwum Jelonki.com
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida zaprasza w najbliższą sobotę i niedzielę (13 i 14 grudnia) o godz. 17.00 na ostatni spektakl pt. “Scrooge. Opowieść wigilijna” wg “Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa w adaptacji i reżyserii Henryka Adamka.

To przedstawienie familijne gościło na deskach Teatru im. Norwida od 6 grudnia 2009 roku i już od premiery cieszyło się ogromnym powodzeniem.

Tu spotykają się dorośli i dzieci, by utwierdzić się w przekonaniu, że za sprawą świąt może dokonać się w nas pozytywna przemiana.

W nieśmiertelnym opowiadaniu Dickensa, zręcznie zaadaptowanym przez Henryka Adamka, i teatr romantycznej grozy (w scenie z duchami), i wodewil (piosenki i krzepiąca serce przemiana obrzydliwego skąpca i samoluba w dobrego wujaszka i szefa). A wszystko szczęśliwie zmierza ku finałowi.

Przedstawienie dobrze wpisuje się w dydaktyczny i wychowawczy model teatru adresowanego głównie do dzieci i młodzieży szkolnej.

Na dobro spektaklu trzeba także zapisać drugoplanowe i trzecioplanowe role, m.in. postać żony Freda, siostrzeńca tytułowego bohatera w wykonaniu Anny Ludwickiej, nominowanej swego czasu do Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego w kategorii najlepsza rola epizodyczna, oraz efektowne sceny (dzieło choreografa, Juliana Hasieja).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group