Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5639
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pożegnanie Słońca w Budnikach

Poniedziałek, 23 listopada 2015, 16:30
Aktualizacja: Wtorek, 24 listopada 2015, 14:37
Autor: Krzysztof i Paweł Paliga
Region: Pożegnanie Słońca w Budnikach
Fot. Archiwum Organizatora
W sobotę (21.11) odbyło się kolejne „Pożegnanie Słońca w Budnikach” zorganizowane przez grupę Miłośników Budnik. W imprezie wzięło udział wiele osób nie tylko z Karpacza i okolic, ale również turystów z Wrocławia, Niemiec i Belgii.

Imprezę rozpoczęła wspólna wędrówka do Budnik w dwóch grupach. Jedna z Karpacza, druga z Kowar. Kiedy obie grupy przybyły na miejsce, wszyscy uczestnicy zostali powitani przez osadników Budnik Pawła i Krzysztofa, a po odczytaniu legendy zjawił się Wołogór. Nastąpiło wygaszenie lampy, symbolu Pożegnania Słońca, a następnie został przeprowadzony konkurs z nagrodami na temat wiedzy historycznej o Budnikach.

Na okoliczność tej uroczystości mieszkanka Kowar Jadwiga Morawska napisała i odczytała swój wiersz pt.: „Enigma Budnik”. Na wszystkich czekał gorący posiłek w postaci żurku z jajkiem i pieczywem oraz herbata góralska z sokiem malinowym. Wszystko to, jak co roku, sponsorowali i przygotowali Państwo Kornelia i Zygfryd Szygula, prowadzący pensjonat „U Musa” i willę „Ada” w Karpaczu.

Szczególne podziękowania należą się także burmistrzowi Karpacza Radosławowi Jęckowi za wspieranie inicjatywy , strażakom z OSP z Karpacza za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników, Tomaszowi Ujma za przygotowanie kijów na ognisko i Markowi Jankowskiemu właścicielowi Zdroju Jelenia Struga w Kowarach za ufundowanie wód „Potencjałki”.

- Zapraszamy już za 113 dni na spotkanie "Powitania Słońca", które odbędzie się w marcu 2016 r. – zachęcają do udziału organizatorzy.
Fot. www.jacsie.pl

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group