Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15758
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pożegnanie absolwentów w sobieszowskim technikum

Piątek, 27 kwietnia 2012, 16:50
Aktualizacja: Sobota, 28 kwietnia 2012, 8:09
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Pożegnanie absolwentów w sobieszowskim technikum
Fot. Agrafka
Uczniowie czwartych klas o profilach: weterynaria, żywienie i gospodarstwo domowe oraz architektura krajobrazu, żegnali dziś swoją szkołę – Zespół Szkół Przyrodniczo–Żywieniowych w Jeleniej Górze. Odchodzący tradycyjnie przekazali sztandar uczniom klas trzecich. Młodzież przygotowała program artystyczny. Podczas uroczystości nie zabrakło akcentu patriotycznego, uczczono bowiem święto 3 Maja, poprzez przypomnienie jego idei i historii. Rozdano także nagrody za dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

- Ten rocznik był bardzo aktywny w naszej szkole, uczniowie brali udział w różnych ciekawych przedsięwzięciach np. w wystawie psów rasowych, w zawodach psich zaprzęgów, współpracowali ze schroniskiem dla małych zwierząt, a młodzież z klasy Architektura krajobrazu wykonała piękne nasadzenia wokół szkoły. Także klasa żywieniowa brała udział w różnych konkursach kulinarnych – powiedziała Helena Kasperczyk, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych w Jeleniej Górze-Sobieszowie.

- Czuję, że jestem dobrze przygotowany do egzaminu zawodowego i matury - mówił Ireneusz Zakrzewski z IV klasy żywieniowej. - Braliśmy udział w wielu konkursach kulinarnych i wyjazdach naukowych. A nauczycielom jestem też bardzo wdzięczny za to, że byli dla mnie zawsze wyrozumiali, gdy wracałem poobijany z walk bokserskich - podkreślał. Ireneusz bardzo się cieszył ze statuetki, którą otrzymał dzisiaj za osiągnięcia w boksie.
Ta uroczystość była być może ostatnią w tych murach szkolnych, bo planowane jest połączenie ZSPŻ z Zespołem Szkół Licealnych i Usługowych w Jeleniej Górze-Cieplicach. Decyzja ma zapaść 8 maja podczas sesji rady miasta. Niezależnie od tego szkoła już szykuje nowe profile dla pierwszoklasistów – Technik hodowcy koni i Technik pszczelarz.

– Już kiedyś w naszej szkole był kierunek, hodowca koni, dlatego też wracamy do źródeł, bo liczba hodowców w naszym regionie stale rośnie. Natomiast klasa pszczelarska ma szkolić nowych znawców tych niezastąpionych owadów. Pomogą w tym regionalni pszczelarze - mówiła Helena Kasperczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
682
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group