Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5758
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pożegnali dyrektora. Kto szefem szpitala?

Środa, 4 czerwca 2008, 8:00
Aktualizacja: 8:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pożegnali dyrektora. Kto szefem szpitala?
Maciej Biardzki i jego zastępca Piotr Binek.
Fot. AGA
Maciej Biardzki już na walizkach. Dyrektor szpitala wojewódzkiego pożegnał się z załogą po niemal pięciu latach kierowania placówce. Nazwisko następcy jeszcze nie jest znane.

Poinformował o tym przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Jerzy Pokój. – Pan Biardzki wygrał konkurs na wiceprezesa oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu – usłyszeliśmy. O odejściu dyrektora szpitala z Jeleniej Góry mówiło się od kilku miesięcy.

Tymczasem bilans pierwszego półrocza w szpitalu nie jest korzystny. – Placówka ma cztery miliony złotych nowych długów – mówi J. Pokój. Wynikają one nie tylko z ogólnej podwyżki cen, lecz także z niekorzystnych kontraktów podpisanych z NFZ.

Przed nowym szefem stoją więc trudne wyzwania. Kto nim będzie? Jeszcze nie wiadomo. Pewnikiem wśród kandydatów jest osoba Stanisława Woźniaka, dyrektora szpitala chorób płuc w Szklarskiej Porębie, byłego burmistrza miasta pod Szrenicą. Aż pięć osób ubiega się o fotel zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Stanowisko to pełni do tej pory Piotr Binek.

Konkursy na szefa największej placówki lecznictwa zamkniętego w Jeleniogórskiem zostaną rozstrzygnięte niebawem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group