Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 3369
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powyborcze resztki szpecą miasto

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 października 2007, 15:50
Aktualizacja: 18:05
Autor: AGA
Poseł Marzena Machałek w nieco innej – plakatowej roli.
Fot. Agnieszka Gierus
Sztabom zostało coraz mniej czasu na usunięcie plakatów po październikowych wyborach do Parlamentu. Spóźnialscy zapłacą za to miastu

Pozdzierane i poszarpane wizerunki kandydatów do Sejmu i Senatu, którzy jeszcze niedawno walczyli o poparcie w październikowych wyborach, dziś szpecą większość tablic ogłoszeniowych i murów w Jeleniej Górze.

Zgodnie z ordynacją wyborczą, sztaby mają jeszcze ponad dwa tygodnie, aby po sobie posprzątać. Niektóre już zapowiedziały usuwanie resztek, ale żaden sztabowiec jeszcze nie zakasał rękawów i nie wziął się do roboty. Skutek jest momentami przerażający a chwilami – śmieszny. Zbitki słowne, jakie rodzą się z wyborczych sloganów splecionych z hasłami innych ogłoszeń, różnie mogą świadczyć o kandydatach, których „fragmenty” jeszcze firmują twarzami kampanijne afisze.

Miasto zapowiada, że po upływie wyznaczonego terminu, samo zadba o porządek w mieście, tyle tylko, że sztabom wystawi rachunek za posprzątanie tego, co one same powinny usunąć.
Niektóre partie mogą mieć kłopoty z zapłatą: nie dostały się do Sejmu, a nawet nie osiągnęły trzech procent poparcia koniecznego do uzyskania dotacji z budżetu.

Innymi prawami rządzą się billboardy z kandydatami. Jeśli sztaby opłaciły określony czas ich prezentacji, mogą sobie wisieć, póki on się nie skończy. Ale na wielkich afiszach wizerunki niedawnych pretendentów do foteli przy ulicy Wiejskiej w Warszawie też bywają „zmasakrowane”.

Dziwi fakt, że samym kandydatom nie jest głupio, że na ich facjatach przyklejane są inne plakaty, lub domalowuje im się wąsy, wydrapuje oczy, czy też dopisuje niekoniecznie cenzuralne hasła.
Bo jeśli rzeczywiście ich by to raziło, to sami pewnie by te plakaty usunęli. A że tego nie robią? Pewnie zależy im na rozgłosie niezależnie od okoliczności i sposobu prezentacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jerry 30-10-2007 19:49
a co z plakatami jeszcze z poprzednich wyborów
MALKONTENT 30-10-2007 21:16
to już jest plaga!!!!! przed wyborami kandydaci ''do rany przyłóż'' a po wszystkim ''do rany przyłóż a zakażenie pewne"pole do popisu dla straży miejskiej!!!
PrYk 31-10-2007 9:03
pole do pipisu dla strazy ? Mysle, ze maja lepsze zajecia niz dogladanie" plakatow to zztaby wyborcze poszczegolnych partii powinny sie zajac uprzatnieciem swoich afiszy wyborczych...
~mieszkaniec wsi Jelenia Góra 20-12-2007 10:34
Do dzisiaj jeszcze w mieście wiszą te smeci. Podaję dla przykładu dwie lokalizacje. Na ul. Grunawldzkiej (Oreszczuk i Liber), ai w Cieplicach na przeciw ogólniaka szyderczo z plakatu uśmiecha się Pan Klimek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group