Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7169
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Powstańców Śląskich zmieni oblicze

Poniedziałek, 24 maja 2010, 8:46
Aktualizacja: 8:47
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Powstańców Śląskich zmieni oblicze
Fot. Angela
Dziurawa, ze szczątkami chodników i kanalizacji oraz bez oświetlenia – tak wygląda dziś ulica Powstańców Śląskich. Od jesieni przyszłego roku będzie lepiej.

O tym, jak wygląda dzisiaj ulica Powstańców Śląskich najlepiej wiedzą przedsiębiorcy prowadzący tam swoją działalność, mieszkańcy i dzieci, które codziennie chodzą tą drogą do pracy i szkoły. Ich do konieczności remontu tej drogi przekonywać nie trzeba.
– Kiedy pada deszcz to ulica zamienia się w jedną wielką kałużę. Część ulicy w ogóle nie ma chodników, w drodze są dziury i kiedy jadą samochody cała woda ląduje na naszych ubraniach – mówią Kasia i Ania, uczennice podstawówki.

Stąd decyzja o przebudowie ulicy Powstańców Śląskich z wybudowaniem łącznika do ulicy Waryńskiego jako połączenia z ulicą Wincentego Pola, które ma być elementem rewitalizacji tej części miasta. Przy tej ulicy znajduje się kilka zakładów, przychodnia i magazyny Jelfy oraz budynki mieszkalne. Sama ulica Powstańców Śląskich też nie wygląda najlepiej, wypadają tam duże dziury. – Przedsiębiorcy i mieszkańcy od dłuższego czasu wnioskowali o remont drogi i budowę łącznika - mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Istniejąca nawierzchnia zostanie przebudowana i wzmocniona, będą też nowe chodniki i trawniki. Przy tak wyremontowanej jezdni staną nowe znaki pionowe oraz 46 sztuk lamp ulicznych. Przebudowany zostanie gazociąg i kanalizacja deszczowa.

Na odcinku od ulicy Ziemowita do ulicy Waryńskiego wykonany zostanie łącznik z około 550 m nowej kanalizacji deszczowej, która da możliwość odwodnienia pasa drogowego. Przy ulicy Powstańców Śląskich pojawi się na 7500 metrów kwadratowych nowej nawierzchni i 750 metrów chodników – mówi Jerzy Bigus.

Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do przetargu na wykonanie tych prac do siódmego czerwca br. Zakończenie prac przewidziane jest na 15 października 2011 roku. W 2010 roku miasto na to zadanie wyda ponad 1,3 mln zł, dodatkowe 1,8 mln zł będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego z Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group