Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6285
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powstaje kolejne podziemne gniazdo na śmieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 maja 2017, 8:04
Autor: UM
Fot. Archiwum
Kończą się w Jeleniej Górze prace przy budowie drugiego podziemnego „gniazda” na odpady komunalne. Pierwsze powstało przy ul. Jasnej, nieopodal schodów do ulicy Podwale, drugie – przy ul. Bankowej, u zbiegu z ul. Piłsudskiego.

Pierwsze „gniazdo” zostało oficjalnie przyjęte 10.01. br., planowany termin oddania drugiego to 29.05. br., niemniej z postępu robót wynika, iż prace zakończone będą wcześniej, pomimo że wykończenie nawierzchni w przypadku tego drugiego gniazda jest bardzo pracochłonne. Teren wokół zsypów to ok. 300 m kwadr. wykładanych kostką granitową. Decyzja o tej nawierzchni została podjęta ze względu na fakt, iż właśnie taka wpisuje się w plany rewitalizacji tej ulicy i nie było sensu remontować nawierzchni inaczej, by w relatywnie niedługim czasie jeszcze raz ją wymieniać.

Stąd też różnica w kosztach, wynikająca z różnic w wykończeniu, bowiem standardowy koszt instalacji pięciu podziemnych pojemników wraz z całym elektronicznym oprzyrządowaniem to ok. 250 tys. zł za gniazdo.

– To sporo – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta. –Jednak ze względu na wyjątkowo zagęszczoną zabudowę mieszkaniową, a jednocześnie brak miejsca na stawianie zwyczajnych pojemników (a także – estetykę miejsca) zmuszają nas do takich rozstrzygnięć. W starym centrum miasta nie ma po prostu innych możliwości - podkreśla.

System elektroniczny pozwala nie tylko na ograniczenie zsypywania odpadów dla osób uprawnionych, posiadających karty elektroniczne, ale też można zdalnie kontrolować stan wypełnienia pojemników. Służby komunalne mogą kierować tam samochody do wywozu dokładnie w momencie, w którym pojemniki są wypełnione odpadkami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 2-05-2017 10:31
ide ze smieciami i sie okazuje że gniazdo już jest pełne...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group