Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 7534
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Powrót Posła

Środa, 14 kwietnia 2010, 15:35
Aktualizacja: Piątek, 16 kwietnia 2010, 8:17
Autor: Angela/tejo
JELENIA GÓRA: Powrót Posła
Poseł Jerzy Szmajdziński na inauguracji roku szkolnego 2008/09. 1 września 2008, Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze
Fot. TEJO
Prochy Jerzego Szmajdzińskiego, posła Ziemi Jeleniogórskiej i wicemarszałka Sejmu RP, wracają dziś do kraju wraz ze szczątkami, między innymi, Władysława Stasiaka, Krzysztofa Putry i Sławomira Skrzypka. Wszyscy zginęli tragiczną śmiercią w minioną sobotę pod Smoleńskiem w katastrofie rządowego tupolewa z delegacją Prezydenta RP na pokładzie.

Trumny – każda przykryta biało-czerwoną flagą oraz zaopatrzona w tabliczkę z nazwiskiem Zmarłego i datą śmierci – znajdują się na pokładzie potężnego boeinga C-17 globemaster udostępnionego Polsce przez NATO. Samolot wystartował z Moskwy i dziś po południu przyleci do kraju.

Po ceremonii powitania 30 trumien z ciałami zabitych w katastrofie przez bliskich ofiar na lotnisku Okęcie, kondukt żałobny przejedzie ulicami Warszawy aż do hali na Torwarze. Tam trumny zostaną wystawione na widok publiczny. - Wojskowym samolotem, wypożyczonym od NATO, przyleciały ciała: Joanny Agackiej-Indeckiej, Czesława Cywińskiego, Leszka Deptuły, Zbigniewa Dębskiego, Mirona Chodakowskiego, Katarzyny Doraczyńskiej, Aleksandra Fedorowicza, Janiny Fetlińskiej, Jarosława Florczaka, Pawła Janeczka, Dariusza Jankowskiego, Mariusza Kazany, Stanisława Komornickiego, Stanisława Jerzego Komorowskiego, Pawła Krajewskiego, Wojciecha Lubińskiego, Tomasza Merty, Dariusza Michałowskiego, Justyny Moniuszko, Piotra Noska, Piotra Nurowskiego, Jana Osińskiego, Adama Pilcha, Krzysztofa Putry, Ryszarda Rumianka, Sławomira Skrzypka, Władysława Stasiaka, Jacka Surówki, Jerzego Szmajdzińskiego, Pawła Wypycha - podał portal Gazeta.pl

Powiatowe Biuro SLD w Jeleniej Górze planuje wyjazd delegacji z powiatu jeleniogórskiego na pogrzeb śp. posła Jerzego Szmajdzińskiego. Odjazd w poniedziałek o godz. 22.00. Pogrzeb wstępnie planowany jest na wtorek (20.04) o godzinie 11.00. Delegacja ma liczyć około 65 osób.

Jak poinformował Andrzej Gorzałczyński, sekretarz Rady Powiatowej SLD w Jeleniej Górze, biuro ze względu na ograniczone możliwości finansowe, nie przewiduje wyjazdu do Warszawy do Pałacu Prezydenckiego w celu oddania hołdu śp. Parze Prezydenckiej czy do Krakowa na sam pogrzeb śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz jego małżonki.

- Planujemy natomiast wyjazd do Warszawy delegacji złożonej z członków SLD oraz osób najbliższych śp. Jerzemu Szmajdzińskiemu na jego pogrzeb. Ostateczna lista osób wyjeżdżających w delegacji ma się pojawić w najbliższą sobotę. Autokar wyjedzie w najbliższy poniedziałek najprawdopodobniej o godzinie 22.00. W delegacji wezmą udział ludzie z całego powiatu jeleniogórskiego, w tym czterdzieści osób z Jeleniej Góry – mówi Andrzej Gorzałczyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
519
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group