Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7807
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powrót Poranków Rodzinnych w "Muflonie"

Poniedziałek, 28 września 2020, 6:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Powrót Poranków Rodzinnych w "Muflonie"
Fot. WAC
Pierwszy po ponad półrocznej przerwie, wywołanej pandemią koronawirusa, Poranek Rodzinny odbył się wczoraj (27.09) w MDK "Muflon" w Sobiszowie.

Wczorajszy Poranek Rodzinny był nieco inny od pozostałych. Dzieci zamiast kreskówki wyświetlonej na ekranie obejrzały „Bajkę o zupie” w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej z Vrchlabí, Na scenie pojawiła się wiedźma Maggi, leśny złodziejaszek Bulion, duchy, i magiczna zupa. Po spektaklu dzieci podczas warsztatów artystycznych mogły samodzielnie przyozdobić metodą decoupage przybory kuchenne.

Projekt „Polsko-czeski Poranek Rodzinny” był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020, środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa i budżetu miasta Jelenia Góra.

Za tydzień, jako animatorzy z MDK Muflon wraz ze swoimi dziećmi jedziemy do Vrchlabi, gdzie u czeskiego partnera zagramy inscenizację „Rzepki” w języku czeskim – mówi Agnieszka Gierus z MDK „Muflon”. - A po spektaklu przeprowadzimy warsztaty artystyczne, podczas których dzieci wraz z rodzicami wykonają las w słoiku. Kolejny Poranek Rodzinny, którego bohaterem będzie Koziołek Matołek odbędzie się 25 października. Długo czkaliśmy na powrót Poranków. Przez ten czas staraliśmy się być z dziećmi i rodzicami w kontakcie w Internecie. Uruchomiliśmy cykl „Muflon – włącz kreatywność”, w którym proponowaliśmy różne zabawy kreatywne. A teraz po przerwie mogliśmy spotkać się i pobawić razem.

Twoja reakcja na artykuł?

8
62%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group