Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 6840
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Powrót do szkół bez zakłóceń

Czwartek, 26 sierpnia 2010, 14:33
Aktualizacja: 14:35
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Powrót do szkół bez zakłóceń
Fot. Angela
Rozpoczęcie roku szkolnego już za kilka dni, dlatego władze miasta postanowiły podsumować wszystkie remonty i inwestycje prowadzone w placówkach oświatowych. Kilka z nich zakończy się na dniach, ale są też takie, które będą prowadzone w roku szkolnym. Pojawiło się więc pytanie, czy nie zakłócą one prowadzonych zajęć.

O sukcesie i niemal zakończonych pracach można mówić w przypadku budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 7 o wymiarach 19x32 m. Wytyczone na nim jest boisko do koszykówki (15x28 m) i siatkówki (9x18 m). Całość jest pokryta trawą syntetyczną i wyposażona w urządzenia sportowe oraz piłkochwyty. Wykonana została tu kanalizacja deszczowa wraz z drenażem boisk. Wykonawca rozebrał też garaże, znajdujących się na terenie boiska. W ich miejsce pojawi się plac zabaw dla młodszych uczniów, zakupiony w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”. Koszt inwestycji to po przetargu około180 tys. zł.

- Odbiór prac planowany jest w najbliższych dniach. Już pierwszego września br. odbędzie sie na nim uroczyste miejskie rozpoczęcie roku szkolnego – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Marek Obrębalski, prezydent miasta Jeleniej Góry.

Na budynku Miejskiego Przedszkola nr 10 w Cieplicach naprawiono dach za kwotę 2,6 tys. zł, a w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze zakończono wymianę wszystkich okien. Prace trwają przy remoncie przewodów wentylacyjnych, klimatyzacji oraz wymianie instalacji wodno – kanalizacyjnej basenu przy „jedenastce”, gdzie prace pochłoną 280 tys. zł.

W trakcie jest też budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 15 w Sobieszowie za 240 tys zł., a na ukończeniu jest remont boiska przy „Żeromie” za 275 tys. zł. Prace prowadzone są też w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 za 100 tys. zł.

W dwóch zespołach szkół, tzw. „ekonomie” i „handlówce” przygotowywane są pomieszczenia na potrzeby centrum kształcenia zawodowego. Ukończona została modernizacja instalacji centralnego ogrzewania hali sportowej przy ulicy Sudeckiej. Na dniach ma się tam zakończyć również malowanie ścian i unowocześnianie oświetlenia. Łączna wartość remontu hali to 200 tys. zł. W wielu placówkach przeprowadzono również remonty toalet i korytarzy.

Jak zapewniał wiceszef miasta Miłosz Sajnog, żadna z inwestycji, która będzie realizowana w roku szkolnym nie zakłóci lekcji. Uczniowie nie mogą więc liczyć ani na zieloną szkołę, ani na przedłużone wakacje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group