Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7757
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Powiew świeżości w promocji Karpacza

Sobota, 3 września 2016, 7:15
Aktualizacja: 7:18
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Powiew świeżości w promocji Karpacza
Fot. Archiwum
Nowe – tak można określić większość działań podjętych w tym sezonie przez Referat Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Karpaczu. W kalendarzu imprez pojawiły się imprezy z tradycjami, jak „Gitarą i Piórem” czy „Piknik Entuzjastów Harley Davidson” oraz zupełnie nowe wydarzenia organizowane przez Miasto.

- Stawiamy na świeżość, działania skierowane do grup docelowych i promocje przez włączenie mieszkańców i budowanie małej ojczyzny – przekonuje Kamila Cyganek, zastępca burmistrza Karpacza. Jakie działania podjął urząd?

Rock’n’Roll porwał tłumy na deptaku!
„Gwiazdy Rock’n’Rolla - Karpacz Cover Party” to miejska impreza rozrywkowa organizowana na zakończenie wakacji. W tym roku odbyła się po raz pierwszy, a wystąpiły na niej najlepsze zespoły z Polski i Czech naśladujące światowe gwiazdy Rock’n’Rolla – na scenie zagrali Beatlesi, Abba, Freddie Mercury i sam król – Elvis Aaron Presley! A pod sceną – szalały tłumy turystów i mieszkańców!

Nowa wakacyjna oferta dla rodzin.
W letniej ofercie Karpacza pojawiły się dwa elementy przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach – cotygodniowe rodzinne wędrówki „Śladami Ducha Gór i Skrzatów Karkonoskich” oraz cykl imprez „Parkowanie pod Lipą”.

Karpaczanie ambasadorami, czyli promocja miasta z wykorzystaniem potencjału mieszkańców.
„Zostań ambasadorem Karpacza” to wakacyjna foto-akcja prowadzona na Facebooku i zachęcająca mieszkańców do promowania własnego miasta podczas wyjazdów.

„Zasiedź się w Karpaczu” to kolejna akacja promocyjna. W pogodne dni, na Skwerze Zdobywców przed Urzędem Miejskim wystawiane są wygodne siedziska z logo Karpacza, a przy nich stolik z bezpłatnymi informatorami i kolorowankami dla dzieci.

Nowy funkcjonalny Informator Turystyczny.
Jest to wydawnictwo całoroczne, prezentujące atrakcje turystyczne Karpacza i okolic, ofertę rekreacyjną w okresie letnim i zimowym oraz informacje praktyczne. Wszystko czego potrzebuje turysta w jednym miejscu! Informator został opracowany w oparciu o nowe teksty i świeżą grafikę. Przybrał także praktyczny format, który zmieści się do każdej torby i plecaka. Dodatkowo opracowano i wydano plan miasta z opisanymi atrakcjami turystycznymi, w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i czeskiej.

Pozyskano środki na promocję miasta.
Projekt Gminy Karpacz pn. „Promocja bez granic” otrzymał dofinansowanie w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. Wartość dofinansowania wynosi 27.633,74 euro. Dzięki nim już wkrótce wydany zostanie nowy przewodnik po Karpaczu, informator dla osób aktywnych i rodzin z dziećmi oraz pocztówki z pracami lokalnych artystów. Zakupione zostaną także okulusy i filmy sferyczne, które uatrakcyjnią promocję Karpacza podczas targów turystycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
976
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group