Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3883
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Powiat jeleniogórski na światowych targach turystycznych

Niedziela, 9 marca 2014, 7:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 marca 2014, 9:15
Autor: Mea
Jelenia Góra/Region: Powiat jeleniogórski na światowych targach turystycznych
Fot. agrzywacz
11 tys. wystawców ze 180 krajów całego świata, w tym powiat jeleniogórski prezentuje się na Targach Turystycznych ITB Berlin. – Targi odwiedziło już ok. pół miliona osób. My przedstawiliśmy ciekawą ofertę turystyczną i zapraszaliśmy do poznania naszych Karkonoszy – mówił Wiesław Dzierzba.

Targi trwają do dzisiaj (9 marca), a ich partnerem jest w tym roku Meksyk, który promował się w sposób szczególny m.in. poprzez kulturowe występy artystyczne oraz prezentację walorów kulinarnych podczas kolacji. Z Polski swoje oferty pokazują różne regiony.

- Przedstawialiśmy materiały turystyczne z różnymi atrakcjami Karkonoszy, rozdawaliśmy mapę w języku niemieckim z bazą hotelową i zabytkami regionu oraz oferty poszczególnych gmin z powiatu jeleniogórskiego. Promowaliśmy powiat na stoisku razem z Hutą Szkła Kryształowego „Julia” z Piechowic.
Uczestniczyliśmy też w spotkaniu w Nadrenii Westfalii, podczas którego starosta jeleniogórski Jacek Włodyga przedstawił walory regionu jeleniogórskiego – powiedział Wiesław Dzierzba.

Targi były świetną okazją, by spotkać się z różnymi wystawcami i wymienić doświadczenia.

- Ze starostą Aachen i wicestarostą, którzy od dawna są partnerami naszego powiatu, omawialiśmy naszą dalszą współpracę. Do tego powiatu jedziemy już 13 marca na Targi Euregio Wirtschaft. Uzgodniliśmy wspólne przygotowanie kolejnego projektu GreKo, na który chcielibyśmy pozyskać dotację unijną. Ponadto na stoisku Saksonii starosta jeleniogórski Jacek Włodyga podpisał list intencyjny dotyczący podjęcia współpracy między Saksońskim Związkiem Narciarskim, a młodzieżą ze szkół sportowych w Karpaczu i Szklarskiej Poręby – mówił Wiesław Dzierzba.
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze już ma plan zrobienia kolejnego projektu promującego region jeleniogórski razem z Bautzen, z którym prowadziło projekt „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group