Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11269
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kostrzyca: Potrzebują pomocy

Poniedziałek, 11 stycznia 2021, 6:01
Autor: WAC
Kostrzyca: Potrzebują pomocy
Fot. użyczone
Ruszyła zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na odbudowę domu w Kostrzycy, który w pożarze na początku stycznia uległ poważnemu uszkodzeniu.

Przypomnimy. Tragiczny w skutkach pożar wybuchł 5 stycznia około godziny 1.30 w jednym z mieszkań na parterze budynku. W lokalu tym przebywali dwaj mężczyźni. Gdy strażakom udało się do nich dotrzeć okazało się, że obaj poszkodowani są nieprzytomni. Niestety mimo pomocy jedna z osób zmarła, druga została odwieziona do szpitala.

Właścicielem domu, który został poważnie uszkodzony jest znany społecznik, przez wiele lat działający na rzecz osób niepełnosprawnych, były reprezentant Polski w siatkówce na siedząco, trener i działacz sportowy - Wiktor Żuryński.

Obecnie dom nie nadaje się do mieszkania – mówi córka W. Żuryńskiego, Agata Niesobska. - Pożar strawił część, w której znajdowała się m.in. kotłownia. Spłonął nowy piec, bojler i duża część wszystkich instalacji, a także schody na piętro, podłogi i część stropu. Większość rzeczy i mebli trzeba będzie wyrzucić. Już teraz wiemy, że koszty remontu nas przerosną. Zwłaszcza, że niektóre sprzęty jak np. piec nie są nawet spłacone do końca. Proszę w imieniu taty o wsparcie. A może ktoś jest w stanie inaczej pomóc? Chętnie przyjmiemy materiały budowlane lub usługi - może ktoś umie naprawić np. hydraulikę? Mój tata to wspaniały człowiek - działacz społeczny i sportowiec reprezentujący niegdyś barwy narodowe. Zawsze pomagał ludziom, mimo że jest niepełnosprawny, a może właśnie dlatego...
Ten dom służył nie tylko do zamieszkania, ale zwłaszcza w czasie pandemii był miejscem, gdzie gościli niepełnosprawni sportowcy – dodaje W. Żuryński. - Przy domu trenowaliśmy siatkówkę na siedząco, bocce i lekką atletykę. Mocno wierze, że uda się go uratować. Jednak koszty odbudowy szacowane na 70 – 80 tysięcy złotych znacznie przekraczają możliwości finansowe moje i mojej rodziny. Dlatego będę wdzięczny za każdą pomoc, w tym rzeczową, w postaci materiałów budowlanych.

Na rzecz odbudowy domu W. Żuryńskiego prowadzona jest kwesta poprzez portal zrzutka.pl (hasło: Remont spalonego domu).

Twoja reakcja na artykuł?

4
6%
Cieszy
3
5%
Hahaha
3
5%
Nudzi
45
70%
Smuci
0
0%
Złości
9
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group