Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7296
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Potrzebny dach nad głową dla bezdomnych pań

Środa, 8 lipca 2009, 8:22
Aktualizacja: 8:41
Autor: Nat
JELENIA GÓRA: Potrzebny dach nad głową dla bezdomnych pań
W Jeleniej Górze istenieje tylko ośrodek dla bezdomnych mężczyzn. Kobiety często nie mają gdzie się podziać.
Fot. Nat
Działania Ośrodka Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta mają się rozszerzyć do jeszcze jednej placówki dla samotnych matek z dziećmi. Do tej pory w Jeleniej Górze istnieją placówki dla mężczyzn z 79 miejscami i osób starszych z 43 miejscami.

Ośrodek Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Jeleniej Górze powstał w 2001. Dewizą placówki jest motto: „Każdemu głodnemu dać jeść, bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież. Jak nie można dużo to mało. ..." Placówka pomogła wielu potrzebującym ludziom dając im dach nad głową, pożywienie i ubranie.

W Jeleniej Górze nie było jednak domu dla bezdomnych kobiet. Działała przez jakiś czas noclegownia dla pań przy nieistniejącej już Miejskiej Izbie Wytrzeźwień. Placówka była jednak czynna tylko nocą i nie zapewniała dziennego pobytu. Teraz trwają starania, aby dla jeleniogórzanek i mieszkanek okolic pozbawionych dachu nad głową powstało przytulisko.

W budynku znajdą się pokoje interwencji, w których spokojnie mogą mieszkać do momentu rozwiązania ich problemów mieszkaniowych. Zostaną podjęte podobne zasady jak w instytucji dla mężczyzn: każda kobieta będzie musiała sobie znaleźć pracę, co wiąże się z wprowadzeniem do placówki mini przedszkola czy żłobka.

To kiedy powstanie Dom Alberta dla kobiet nikt jeszcze nie wie, gdyż działacze czekają na przekazanie budynku od urzędu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group