Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5046
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Potrzebne pieniądze dla chorego Tymka

Czwartek, 21 stycznia 2010, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Potrzebne pieniądze dla chorego Tymka
Fot. Archiwum
W minionym roku pisaliśmy o realizowanej m.in. przez jeleniogórski Skok Kopernik akcji zbierania nakrętek dla Tymka chorego na mukowiscydozę. Odzew mieszkańców był ogromny. Zebrano trzy ciężarówki plastikowych korków. Dzięki temu Tymek spędzi wakacje nad morzem. Akcja trwa dalej, dodatkowo na konto chłopca można przekazać 1 % podatku lub dowolną kwotę.

Ośmioletni Tymek choruje na nieuleczalną chorobę mukowiscydozę, która wyniszcza jego układ oddechowy i wszystkie narządy jego organizmu. Najwięcej problemów sprawiają zmiany chorobowe płuc, jelit, wątroby i trzustki, chłopiec ma również problemy z przyswajaniem pożywienia. Walczy o każdy dzień życia. Drogie leczenie i rekonwalescencja pomogą Tymkowi przeżyć dłużej i godniej.

– Chorobę wykryto u syna gdy miał trzy lata. Do zeszłego roku jego stan zdrowia był stosunkowo dobry. Dopiero później Tymek zaczął chorować częściej. Teraz nie ma miesiąca, aby nie musiał przyjmować antybiotyków - mówi Irena Witek-Bugla, mama Tymka. Miesięcznie na lekarstwa dla syna wydaje nawet kilkaset złotych. Gdy chłopiec choruje i wymaga specjalistycznego leczenia, potrzeba nawet 2,5 tysiąca złotych.

Tymek mimo swojej nieuleczalnej choroby jest pogodnym dzieckiem. Uwielbia rysować i opowiadać o bohaterach stumilowego lasu. Dzięki akcji zbierania nakrętek, prowadzonej m.in. przez jeleniogórski Skok Kopernik a zapoczątkowanej przez Hufiec Pracy w Rybniku, chłopiec mógł przez kilka dni zapomnieć o chorobie i spędził wakacje nad morzem.

Wszystkim oddziałom Skok Kopernik dało się bowiem zebrać około 16 ton zakrętek czyli prawie 4800 zł.
- Cieszę się, że istnieje akcja „nakrętka”, dzięki której w tym roku mogłam zafundować mojemu Tymkowi wczasy nad morzem, gdzie czuł się pod względem zdrowotnym świetnie. Chciałabym naprawdę bardzo gorąco podziękować wszystkim pracownikom Skok Kopernik i innym ludziom za tak czynny udział w akcji „nakrętka” - mówiła Irena Witek – Bugla, mama Tymka.

Wasze dobre serca, pomocna dłoń a przede wszystkim bezinteresowność jest po prostu nieoceniona. W tym roku akcja jest w dalszym ciągu kontynuowana. Pieniądze tym razem mają być przeznaczone na przeszczep płuc, którego dziecko obecnie potrzebuje. Operacja wykonywana jest tylko w Szwajcarii i w Austrii i kosztuje 100 tys. euro. Teraz pomoc dla Tymka będzie zbierania na trzy sposoby.

Jedną z nich będzie kontynuowanie zbiórki nakrętek, które w dalszym ciągu można dostarczać do oddziałów Skok Kopernik. W Jeleniej Górze znajduje się on przy ulicy 1 Maja. Druga możliwość to przekazanie dla Tymka 1 % podatku dochodowego. W tym celu w odpowiednim miejscu w PIT należy wpisać: Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, nr KRS 0000064892, Tymoteusz Bulga. Można też wpłacić dowolną kwotę na konto chłopca: Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Bank PKO BP S.A. O/Rabka – Zdrój, Nr konta 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473 z dopiskiem w tytule wpłaty Tymoteusz Bulga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1196
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group