Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5599
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Potrącił niemieckiego policjanta i uciekł

Czwartek, 12 listopada 2015, 7:39
Aktualizacja: 7:43
Autor: P–O
Region: Potrącił niemieckiego policjanta i uciekł
Fot. Archiwum
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wystąpiła do miejscowego Sądu Okręgowego o wykonanie europejskiego nakazu aresztowania wobec 33–letniego mieszkańca Bogatyni Daniela K. i przekazanie go władzom Niemiec w celu przeprowadzenia przeciwko niemu postępowania karnego. Przeciwko Danielowi K. prokuratura w Görlitz prowadzi śledztwo o spowodowanie przez niego 13 września br. roku wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Jak ustalono, późnym wieczorem tego dnia nieznany wówczas mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Audi, w okolicy miejscowości Zittau, jadąc z nadmierną prędkością, nie zatrzymał się na polecenie niemieckiej policji do kontroli drogowej. Chcąc przedostać się przez punkt kontrolny umyślnie potrącił 52-letniego funkcjonariusza, a następnie odjechał na terytorium Polski. Na skutek potrącenia policjant doznał poważnych obrażeń ciała i trafił do szpitala.

- Od momentu tego zdarzenia, zarówno polska jak i niemiecka policja oraz prokuratorzy pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia. W szczególności podjęli działania zmierzające do ustalenia i ujęcia sprawcy. Okazał się nim 33–letni Daniel K., który został zatrzymany przez funkcjonariuszy Grupy Dochodzeniowo-Śledczej Nysa 29 października br., a następnie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze – informuje prokurator okręgowy Ewa Węglarowicz-Makowska.

- Prokurator po przesłuchaniu go w charakterze podejrzanego wystąpił do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze o zastosowanie wobec Daniela K. tymczasowego aresztowania do 28 grudnia br. – dodaje.

Daniel K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, choć potwierdził, że był na miejscu zdarzenia. W dniu 6 listopada br. miejscowa prokuratura uzyskała od Prokuratury w Görlitz dokumenty, które pozwoliły na wystąpienie do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze z wnioskiem o wykonanie wobec podejrzanego europejskiego nakazu aresztowania.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group