Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9670
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Potrącił dziewczynkę i uciekł – jest akt oskarżenia

Wiadomości: Region
Wtorek, 27 stycznia 2015, 16:34
Aktualizacja: 16:40
Autor: 112
Fot. Archiwum
Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36–letniemu mieszkańcowi Karpacza Grzegorzowi P., któremu zarzucono spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło 24. października ub. roku na ulicy Daszyńskiego w Mysłakowicach. Grzegorz P. jadąc samochodem marki Renault Laguna z nadmierną prędkością, nie mniejszą niż 123 km/h, zbliżając się do zatoki autobusowej oraz skrzyżowania nie zachował szczególnej ostrożności i nie dostosował prędkości do sytuacji na drodze, w wyniku czego potrącił przechodzącą przez jezdnię małoletnią Paulinę B. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Dziewczynka na skutek tego wypadku doznała bardzo poważnych obrażeń ciała, które zagrażały jej życiu. Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło ją szpitala, a także powiadomili policję.

- Grzegorz P. przez trzy dni ukrywał się, po czym zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu występku i wyjaśnił, iż przyczyną zdarzenia było zachowanie pokrzywdzonej, która nagle wyszła zza autobusu – informuje prokurator okręgowy w Jeleniej Górze Ewa Węglarowicz-Makowska. - Stwierdził, że oddalił się z miejsca wypadku z uwagi na zachowanie osób, które znajdowały się na miejscu zdarzenia i których się obawiał – dodaje.

- Podczas prowadzonego postępowania powołano biegłego z zakresu kryminalistycznej rekonstrukcji wypadków drogowych, który w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy stwierdził, że to nadmierna prędkość spowodowała zagrożenia. Kierowca nie zmniejszył prędkości mimo że dojeżdżał w rejon zatoki autobusowej i dalej do skrzyżowania. Widział stojący w zatoce autobus MZK, a mimo to nie zachował szczególnej ostrożności. Te okoliczności, zdaniem biegłego jednoznacznie wskazują, iż Grzegorz P. ponosi winę za spowodowanie wypadku drogowego – informuje prokurator okręgowy Ewa Węglarowicz-Makowska

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze sąd rejonowy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grzegorz P. był już karany sądownie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~vfscvd 27-01-2015 17:01
Biiiiiiii
~zambezia 27-01-2015 17:09
Mam nadzieje, że dostanie za to grubą pajdę i taką najgorszą celę. Żeby mu tam dali tak bobu, że nawet na sanki już nie wsiądzie. Nie udzielenie pomocy winno być potraktowane, jak chęć zabójstwa.
~ 27-01-2015 17:56
zwykły bandyta. może jeszcze powie, że to nie on prowadził tylko auto samo jechało.
~lukas11 27-01-2015 18:12
pewnie byl nacpany, albo pijany i chcial odczekac az wytrzezwieje
~df 27-01-2015 18:32
bez litości dla takiego ....
~tak,tak 27-01-2015 19:14
najgorsze jest to, że to my potem płacimy za jego odsiadkę...z naszych podatków utrzymuje się takich bezmózgowych zwyrodnialców...
~ 27-01-2015 20:21
mało kobiet w naszym kraju a tu jeszcze te przyszłe potrącają
~:) 27-01-2015 20:29
Brakuje jeszcze mądrali który stwierdzi że to na pewno jechał wrocławski słoik.
~często tam jeżdżę 27-01-2015 21:43
Droga do Karpacza - prędzej bym się spodziewał tam naćpanego wrocławskiego słoika prącego swoim ruplem w góry niż mieszkańca Karpacza. To oni stanowią tam prawdziwe zagrożenie, a nie mieszkańcy, którzy znają swój region. Policja powinna tam stać i łapać wszystkie DW. Sprawdzać opony i jak letnie kapcie to od razu zabierać prawa jazdy, a słoja pałą przez łeb aż Kropelka będzie musiała przyjechać na sygnale!
~:) 27-01-2015 22:14
Właśnie...:)
~ 27-01-2015 22:37
ha,ha,ha, dobreeeee, ale facia 21.43 pokreciło, albo raczej zakręcilo, jak najlepszy sloik. Dobreeeeee, wylapać słoiki , a idioci z Karpacza,JG,Cieplic itd etc,etc bedą nadal jeżdzili jak jeżdżą, czyli jak idioci.A antysłoj będzie na nierobów z Wro, będących na przymusowych wczasach, oczywiście robil, no cóż niczego nie ma za darmo !
~Peja 27-01-2015 23:22
Oddalił się z miejsca wypadku bo obawiał się ludzi. A na policji zjawił się po 3 dniach. Widać bardzo obawiał się tych ludzi. Takie baje to może starej swojej opowiadać. 10 lat przykładnie dla d...la! Niech go tam w dup. j...bi.
~Stanleyowsky 28-01-2015 0:19
Dobrze się stało, że ten zwyrodnialec "prawdopodobnie" poniesie zasłużoną karę. Ale jak ktoś chce pooglądać inne rajdy, to niech chwile postoi sobie na Daszyńskiego. Bardzo charakterystyczna ulica. Prościutka, długa i gładka, bo niedawno wyremontowana. Aż się prosi o wariackie popisy. I takie są tam codziennie. Chociaż po obu stronach drogi są wyjazdy z posesji i dzieciaki grają na podwórkach w piłkę. Ale tam Insignia nigdy nie przyjedzie. Pilnuje bezpieczeństwa na obwodnicy.
~ 28-01-2015 11:15
Faceta z 21:43 musiała kiedyś spotkać straszna krzywda... Normalny to on nie jest...
~m-ce 28-01-2015 12:50
Najgorsze jest to że to nie słoiki a lokalni kierowcy jeżdża po tym skrzyżowaniu nie zachowując przepisów.... obserwuję się to codziennie... aż dziw że jeszcze nikt tu nie zginął... może wtedy ktoś coś zmieni....szkoda że w Polsce dopieor coś się robi po fakcie....
~Lio 28-01-2015 16:08
Tak trudno w Mysłakowicach zrobić ogranicznik prędkości..???
~*-* 28-01-2015 16:59
To smutne a zarazem straszne jacy ludzie sa ograniczeni i widza jedna strone medalu . Zwkle prostaki.
~do 11:15 28-01-2015 17:00
A ty znowu zmieniłeś sieć i ujadasz wrocławski słoju??? Twoje gadki wszyscy już znamy na pamięć! Ktoś cię musiał molestować w dzieciństwie, skoro tak ujadasz teraz na Jelenią Górę.
~kierowca zawodowy 28-01-2015 17:15
Zdecydowanie najgorzej jeżdżą słoiki z DW. Wystarczy popatrzeć na statystyki. Najwięcej wypadków drogowych w górach jest spowodowane przez mieszkańców Wrocławia. Mieszkańcy Karkonoszy znają region i góry i nie pchają się w letnich kapciorach w góry. A po wrocławiakach mozna się wszystkiego spodziewać. Niedzielni turyści i niedzielni kierowcy.
~!!!!!!!! 28-01-2015 17:52
Wina stoi po obu stronach on szybko jechał a ona wybiegła za autobusu .Żenujące są te komentarze bo mogło to spotkać każdego z nas ale lepiej mówić o innych .
~.#% 28-01-2015 19:22
Polowa z tych kometazy to jakas pomylka niech pilnuja wlasnej dupy bo zycie bywa przewrotne sami plotkarze
~re: kierowca zawodowy 28-01-2015 19:53
Jedno mnie zastanawia, jak autorzy HM,HM,HM" G E N I A L N Y C H "wpisów o słoikach i słojach,rozpoznają onych. We Wrocławiu mieszkają przecież wrocławianie, no i biedne studenty ( one słoiki). Na autkach jest to napisane ? A słoiczki -studenty przyjeżdżają co weekend ,czy choć raz w miesiącu ,po wałówkę. Na jeleniogórskich, czy wsi pod jeleniogórskich, blachach. Innej opcji z blachami, nie ma .A ten bidoczek od słoików też by tak chciał, ino brak maturki nie pozwala ! Dobra rada :Idż , kotuś, do mamy ,niech ci mama papu w słoiczku poda. Poczujesz się jak student.I maturki nie będziesz musiał robic...
~re: 19:53 29-01-2015 0:19
Człowieku, przestań już ujadać. Znalazł się expert od kierowców w okolicach Jeleniej Góry piszący... z Wałbrzycha. Jesteś zwykłym trollem i nic więcej. A jak nie potrafisz rozpoznać kierowców to popatrz kiedyś na rejestracje. Musisz być takim samym niedorobionym kierowcą jak wszystkie DW, skoro tak bronisz tych, co stwarzają zagrożenie na drogach.Lecz swoje kompleksy w ten sposób, bo tylko na to cię stać. Sam widać nawet podstawówki nie skończyłeś co widać po twojej pisowni, a o maturze czy studiach możesz sobie najwyżej pomarzyć, gimbusie.
~Jacek~ 29-01-2015 2:35
Najgorzej jeżdżą zdecydowanie wrocławiacy. Wystarczy popatrzeć co wyczyniają na drogach. Ludzie, jak jest zima to zmieniajcie łaskawie opony na zimowe - to dla waszego bezpieczeństwa, ale także innych! I nie cwaniakujcie na drogach. Wiem, że nasze fora czyta wielu wrocławskich słoików, które niestety więcej mają piany w gębie niż oleju w głowie.
~ 29-01-2015 23:03
Pracowałem kiedyś jako przedstawiciel handlowy -żeby nie było, w Jeleniej Górze, samochód też był na DJ ;) Obsługiwałm punkty w Karpaczu będąc tam praktycznie codziennie. Szczerze? Najgorzej w zimie radzili sobie kierowcy na poznańskich i warszawskich tablicach co ewidentnie spowodowane było brakiem umiejętności jazdy z górskich warunkach. Samochody na DW jakoś sobie w większości radziły (nie można powiedzieć, że wszystkie, ale aż tak tragicznie nie było).
~ 29-01-2015 23:10
Oficjalnych statystyk kolizji z naszego rejonu nie ma, jednak jeżeli chcesz takie głupoty pisać to się postaraj. Większość kolizji powodują niestety samochody na DJ. Żeby nie było,że bronię słoików itp: Nie ma siły żeby auto na DW ustąpiło Ci pierwszeństwa lub zatrzymało się przed autobusem wyjeżdżającym z zatoki przystankowej. Kultura jazdy jest na bardzo niskim poziomie... pozdrawiam
~ 30-01-2015 1:35
Jeden koment z t-mobile, drugi przez proxy. Czyli słoik z Wrocławia znowu nadaje. Jaki ty jesteś żałosny, człowieku. Lecz swoje kompleksy na forach wrocławskich, a nie tutaj, wrocławiaku-zakompleksiaku. Nawet nie widzisz, że w tym co piszesz nie ma cienia logiki. Warszawiacy i poznaniacy niby nie radzą sobie w górach, bo nie mieszkają w górach, a wrocławianie już niby mieszkają? Skończ z tymi bzdurami i popatrz na fakty, wrocławski trollu! A te są niestety negatywne dla was. Potraficie co najwyżej ścigać się z tramwajami i wyprzedać samochody we wrocławskich korkach.
~ 30-01-2015 1:46
Tak się składa, że miałem dostęp do statystyk wypadków w regionie. Na pierwszym miejscu pod względem wypadkowości - rejestracje DW i okolice. DJ i inne jeleniogórskie daleko w tyle. Po prostu takie są fakty! A z czego to wynika? Wrocławianie po prostu nie potrafią jeździć w górach, albo przyjeżdżają na letnich oponach w góry. I wypadki powodują nagminnie. A jak jest we Wrocławiu? Popatrz na wrocławską "kulturę" jazdy. Wyzywanie się w korkach, obrażanie, wciskanie na trzeciego, itd. itd. To wszystko we Wrocławiu norma. Taka kultura jazdy, jak i kultura w ogóle, czyli wieśniaki zza Buga pokazują co potrafią. Pozdrawiam wszystkich dobrych kierowców i przestrzegam przed wrocławiakami, bo oni stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group