Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 2252
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MYSŁAKOWICE: Potracenie 10–letniej dziewczynki na pasach w Mysłakowicach

Piątek, 16 listopada 2012, 9:33
Aktualizacja: Sobota, 17 listopada 2012, 9:10
Autor: Angela/Red
MYSŁAKOWICE: Potracenie 10–letniej dziewczynki na pasach w Mysłakowicach
Fot. Angela
Z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu do szpitala trafiła dzisiaj (16.11) o godz. 7.15 dziesięcioletnia dziewczynka z Mysłakowic, która na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona przez 68–letniego kierowcę renaulta megane z gminy Mysłakowice. Kierowca był trzeźwy. Obecnie trwają czynności policji, które mają ustalić przyczynę wypadku – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Kierowca renaulta megane twierdził, że dziecko wtargnęło na jezdnię. - Z informacji świadka wynika, że dziewczynka prawidłowo przechodziła przez drogę. Została przepuszczona przez kierowcę, nadjeżdżającego z kierunku Kowar i kiedy była już na drugim pasie, potrąciło ją auto jadące z kierunku Jeleniej Góry - powiedział nam asp. Dariusz Czerwonka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji z Jeleniej Górze, który był na miejscu zdarzenia. Dodał, że sprawca wypadku nie jechał szybko - w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 40 km na godzinę.

Do wypadku doszło przy ul. Jeleniogórskiej w Mysłakowicach, tuż przy sklepie z materiałami budowlanymi. - To bardzo niebezpieczne miejsce - powiedział właściciel tej placówki Sławomir Gadzina. - Samochody, mimo ograniczenia prędkości jeżdżą bardzo szybko, dotyczy to zwłaszcza ciężarówek - mówił nam.

- Masakra, co się dzieje na tej drodze. Nie dziwi, że często dochodzi tutaj do różnych zdarzeń - stwierdził mieszkaniec pobliskiego domu Zdzisław Naskręt. - Dopóki nie stanie tu fotoradar, nie będzie bezpiecznie. A miejsce jest ruchliwe, ludzie chodzą tędy do przychodni, na cmentarz, do sklepu - dodał.

Na prośbę rodziców potrąconej dziewczynki komentarze zostały zablokowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group