Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7061
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Potęga reggae

Sobota, 6 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 6 maja 2006, 11:39
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Potęga reggae
Fot. rylit
Mocnym akcentem trwającej Wiosny Cieplickiej był piątkowy koncert formacji Vavamuffin, kultowego zespołu dla miłośników stylu reggae.

To właśnie im organizatorzy święta uzdrowiskowej części miasta postanowili sprawić frajdę, zapraszając najbardziej znane grupy reggae w Polsce.

W piątek amfiteatr w parku Zdrojowym w Cieplicach, który jest areną wydarzeń Wiosny Cieplickiej, wypełnił się szczelnie fanami popularnej Vavy. Jak podkreślają uczestnicy koncertu, wydarzenie było bardzo udane. Choć na początku fani musieli uzbroić się w cierpliwość, bo występ zaczął się niemal z godzinnym poślizgiem. Podobno z powodu kłopotów technicznych.

– Muzyka reggae nie rodzi agresji, sprawia, że wszyscy doskonale się bawią – powiedział Sebastian, któremu bardzo podobał się występ zespołu.

Vavamuffin istnieje od trzech lat. Muzycy grają imprezy taneczne według jamajskiej receptury, prezentując nowoczesne rytmy wyspiarskie, którym towarzyszy charakterystyczny vocal.

Mają za sobą wiele występów w całej Polsce. Pochodzą z Warszawy.
– Jako Sound System są zwycięzcami dwóch edycji (III-ciej i V-tej) AntiBabilon Sound Clash (pojedynków sound systemów) w Warszawie i Szczecinie. Poza tym dotarli do finału I Lubelskiego Pojedynku Sound Systemów, gdzie pojedynkowali sie z Joint Venture Sound System, a także zwyciężyli SOUND CLASH 2003 we Wrocławiu – czytamy na stronie internetowej zespołu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group