Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 7233
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sobieszów: Poszukiwania wiosny pod Chojnikiem

Poniedziałek, 24 marca 2014, 8:27
Aktualizacja: 8:33
Autor: AP
Sobieszów: Poszukiwania wiosny pod Chojnikiem
Fot. AP
Pokazy tańca, konkursy, piosenki, zawody sportowe i tradycyjny przemarsz z marzanną pod Chojnik – to tylko kilka z atrakcji, w których z okazji pierwszego dnia wiosny (21.03) wzięli udział uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie.

Każda klasa wykonała ekologiczną kukłę marzanny, a jury pod przewodnictwem Małgorzaty Kruczkowskiej, wybrało najładniejszą. Świętowanie rozpoczęto występem grupy tanecznej Krzysztofa Cieślaka "Dansing Heels" i dzieci z oddziału przedszkolnego. Następnie wszyscy uczniowie przemaszerowali w kolorowym i głośnym korowodzie ulicami Sobieszowa pod Chojnik do Centrum Turystyki Aktywnej. Tu pożegnano zimę i powitano wiosnę piosenką. Marzanna uczniów tej szkoły miała szczególną rolę: wraz z nią odejść miały, bowiem nie tylko mroźne, zachmurzone dni, ale również wszystkie złe oceny i kłopoty szkolne.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Gry i zadania sportowe przygotowała grupa harcerska, a rada rodziców - ciasta i kiełbaski z rożna. Do szkoły uczniowie wrócili z gałązką przystrojoną w bibułowe kwiaty i wstążki ( "gaikiem"), która symbolizuje nadejście wiosny.

- Jesteśmy zadowoleni z takiej formy spędzenia tego dnia, było świetnie i pogoda nam dopisała, dziękujemy organizatorom - mówili uczniowie z klasy szóstej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group