Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 7109
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Poszukiwania trzech desperatek ze szczęśliwym finałem

Poniedziałek, 30 września 2013, 10:46
Aktualizacja: 11:07
Autor: 112
16–letnia dziewczyna, której w weekend poszukiwali policjanci zostawiła list, w którym napisała, że razem ze swoją 21–letnią koleżanką chce popełnić samobójstwo. Druga 16–latka po kłótni z matką uciekła z domu. Szczęśliwie, trzy poszukiwane zostały odnalezione całe i zdrowe.

Pierwsze zgłoszenie o zaginięciu odebrali policjanci z Kowar. W piątek (27 września br.) około godziny 20.50 zostali powiadomieni przez mieszkankę jednej z podkowarskich miejscowości o zaginięciu jej córki. Kobieta dzień wcześniej pokłóciła się z 16-latką, która następnego dnia nie wróciła po lekcjach do domu i nie odbierała telefonu.

Funkcjonariusze ustalili, że dziewczyna powiedziała swojej koleżance, że ucieknie z domu, po czym w Bukowcu zostawiła ją i uciekła do lasu. Od tego czasu nie można było się z nią skontaktować.
- Policjanci wraz z psem tropiącym rozpoczęli poszukiwanie zaginionej – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Po niespełna dwóch godzinach funkcjonariusze zauważyli dziewczynę w rowie, gdzie się przed nimi schowała. Nieletnia była wychłodzona, ale nic jej się nie stało. Po przebadaniu została oddana pod opiekę matce – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Drugie zgłoszenie o zaginięciu 16-letniej jeleniogórzanki i jej 21-letniej koleżanki policjanci otrzymali w sobotę (28 września br.) po godzinie 13.00. Matka nieletniej powiadomiła, że w jej pokoju znalazła list, z treści którego wynikało, że córka i jejkoleżanka zamierzają popełnić samobójstwo. Wcześniej pomiędzy matką i córką doszło do kłótni.

Poszukiwania desperatek zakończyły się po godzinie. Obydwie zostały odnalezione całe i zdrowie na jednym z wiaduktów kolejowych w Jeleniej Górze, gdzie zamierzały popełnić samobójstwo skacząc z mostu. Okazało się, że były one nietrzeźwe i miały blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Siedzące na moście dziewczyny zauważył trenujący w lesie biegi mężczyzna i powiadomił o tym funkcjonariuszy.
16-latka została przekazana pod opiekę matce, a jej 21-letnia koleżanka trafiła do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group