Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5347
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poświęcili swoje ferie zimowe na rzecz ubogich dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 24 lutego 2014, 8:52
Aktualizacja: Wtorek, 25 lutego 2014, 7:38
Autor: Angela
Fot. Angela
– Nie wiadomo, czy my kiedyś nie będziemy potrzebowali pomocy, a przecież lepiej pomagać innym niż siedzieć przed komputerem – mówiła Ania Drak ze Szkoły Podstawowej nr 10 , która podczas swoich ferii wraz innymi młodymi wolontariuszami włączyła się w akcję zbierania pieniędzy na rzecz biednych dzieci. Każdy, kto wrzuci datek, dostaje zapałki z Fundacji „Dziewczynka z Zapałkami”.

Kilkunastoosobową grupę z jeleniogórskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, która podczas swoich zimowych ferii włączyła się w tę szczytną akcję Fundacji „Dziewczynka z Zapałkami”, spotkaliśmy w jeleniogórskim Ratuszu. Razem z nimi byli również studenci m.in. z projektu Erasmus: Krystian z Chorwacji oraz Mateusz z Brazylii.

– Idziemy do prezydenta, od którego chcemy rozpocząć swoją misję – mówił Piotr Myśliwiec, prezes Fundacji „Dziewczynka z Zapałkami”, który przybył do Jeleniej Góry i wcielił się w postać Liczyrzepy. - Podarujemy mu książkę „Dziewczynka z zapałkami” i oczywiście zapałki – wyjątkowe, bo pachnące, ale i mającą wielką moc, bo za fundusze zebrane z ich sprzedaży co roku fundowane są ferie i posiłki dla najuboższych dzieci oraz kupowane są: odzież i podręczniki – dodał P. Myśliwiec.

Akcja „Dziewczynka z Zapałkami” realizowana jest na terenie całego kraju od 15. lat. W tym roku jedną z baz Fundacji, gdzie spotkają się wolontariusze z całej Polski jest Bukowiec. Z Jeleniej Góry do udziału zgłosiło się ponad 30 osób. W pierwszym tygodniu zwiedzali oni najpiękniejsze zakątki Kotliny Jeleniogórskiej, odwiedzali też wyjątkowych ludzi. Byli także w marketach i innych sklepach, w których zbierali pieniądze. W tym tygodniu razem z 70. innych dzieci z Polski wezmą udział w szeregu wycieczek i atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich!

Fundacja „Dziewczynka z Zapałkami” to instytucja pozarządowa, która prowadzi działalność na rzecz poprawy warunków życiowych dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych patologią. Fundusze na realizację celów statutowych pozyskuje ze sprzedaży baśniowych zapałek, dotacji i darowizn. Jej siedzibą jest Łódź. Ale swoje działania prowadzi w ponad stu miejscowościach na terenie całej Polski. Numery kont oraz inne formy pomocy Fundacji można znaleźć wchodząc na jej stronę: www.dzz.org.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ja 24-02-2014 13:50
Chyba Drąg.
~gluś 24-02-2014 14:22
brawo Młodzi
~Snowflake 24-02-2014 18:15
Gdzie można jeszcze kupić zapałki od Dziewczynki i wspomóc dzieci?
rymcycymka 24-02-2014 20:54
akcja z zapalkami,to widac ,gdyz Liczyrzeba nie ma brody !
~ 25-02-2014 8:45
znowu zebranina a potem zyc jak Owsiak
~123 25-02-2014 15:31
od pomocy ubogim powołana jest instytucja pt.opieka społeczna ale tam najciezej pracuje tylko wentylator,potem ciec a urzednik kładzie lache
~Joanna DZZ 4-03-2014 12:33
Nasze Baśniowe Zapałki sprzedajemy w różnych centrach handlowych na terenie całego kraju. Obecnie nie mamy zaplanowanych terminów, w których przeprowadzimy akcje w Jeleniej Górze. Będziemy o nich informować na bieżąco. Pomóc dzieciom można także kupując książkę o naszej Fundacji za pośrednictwem strony internetowej http://www.dzz.org.pl w zakładce Nasze projekty/książka. Pozdrawiamy Drużyna Baśniowa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group