Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6711
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Posucha lub rdzawa ciecz w kranach

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Sobota, 9 sierpnia 2008, 8:41
Aktualizacja: 8:41
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Kłopoty z dostawą wody mają mieszkańcy Kowar. Nocami wodociągi są zamykane. Sytuacja ma się poprawić za sześć lat. Póki co, być może, mieszkańcy zapłacą niższe rachunki.

Według doniesień Polskiego Radia Wrocław dzieje się tak w Krzaczynie, osiedlu górniczym oraz sąsiednich ulicach. Woda jest tam racjonowana. W dzień ciśnienie jest bardzo niskie. W nocy krany „zasychają”. Kiedy rano powtórnie płynie tam woda, wypłukuje rdzę z rur i wygląda jak szambo.

Mieszkańcy żalą się, że z powodu tak niskiego ciśnienia wody nie mogą używać wielu urządzeń gospodarstwa domowego. Kowarskie wodociągi od dawna nie były modernizowane, więc szanse na rychłą poprawę sytuacji są niewielkie. Lepiej ma być dopiero w 2014 roku.

Póki co jedyną „pociechą” dla kowarzan jest możliwość obniżenia im rachunków za kłopoty z dostawą wody. Nie wiadomo jeszcze, jak duża miałaby być ta obniżka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

prorok 9-08-2008 13:22
czesc i czolem pytacie skad sie wziolem jestem wesoly romek mam na przedmiesciu domek a w domu wode swiatlo gaz powtarzam zatem jeszcze raz........dzielnice kowar po nizej zalewu wode maja bez ograniczen czyli sa to luksusowe dzielnice dla wybranych
NICpoŃ 9-08-2008 13:29
Też mi "pociecha" ... pić się chce, a tak to pozostaje tylko alkohol, bo od tego co płynie z kranu, to nawet żaby padnął
HankaOdRumcajsa 9-08-2008 14:09
oj! Biedne Kowary! Do 2014 będą sie tak męczyć... Żenujące! Wstyd władze!
~kowarzanin 9-08-2008 22:02
Kowary to miasto od kilku kadencji rządzone przez ludzi bez polotu i wizji rozwoju. W wielu ważnych dla rozwoju miasta sprawach nie robi się nic. Wiele zabytków w żałosnym stanie, basen dawnego MOSiR-u i hotel "Przywodzie" od wielu lat - zamkniete. Samorząd lokalny na czele z Przewodzniczącym Rady Miasta dba wyłącznie o swoje sprawy i swoich znajomych. Tu się komuś coś załatwi ,innym coś obieca, a przed wyborami mieszkańcom spoza układu znowu powie się , że "chcieliśmy, ale nie wyszło".
~HAVA 9-08-2008 22:59
.....tym razem nic nie napisze , bo chyba byscie ze smiechu umarli , a nie chce aby wam sie krzywda stala....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group