Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 5474
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Posprzątajmy Góry Olbrzymie

Wiadomości: KARKONOSZE
Wtorek, 23 czerwca 2009, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: TEJO
Fot. ....
W nadchodzącą sobotę w Karkonoszach rusza druga edycja akcji pod patronatem Karkonoskiego Parku Narodowego pod hasłem: „Czyste Góry – od Oczyszczenia do Odrodzenia”.

Jakich pamiątek najwięcej pozostawiają po sobie turyści? To różnego rodzaju śmieci, które zalegają górskie szlaki. Znaleźli się jednak chętni, którzy zamierzają posprzątać góry.

– Jest to kolejna edycja sprzątania szlaków, organizowana przez trzy stowarzyszenia: Klub Turystów Górskich „Morena”, Towarzystwo Bażynowe i Stowarzyszenie Ochrony Przyrody Smogorniak – informuje Michał Makowski z Karkonoskiego Parku Narodowego.

– Celem przedsięwzięcia jest uprzątnięcie w jak największym stopniu naszych gór, a przez to zachęcenie wszystkich do podobnych działań i regularnego dbania o czystość na szlakach – dodaje Michał Makowski.

Akcja przebiega we współpracy i pod ich nadzorem z gospodarzami terenu, czyli Karkonoskim Parkiem Narodowym oraz Związkiem Gmin Karkonoskich. Transportem śmieci zajmą się „Sudety 4x4”, a dzięki uprzejmości gospodarzy schroniska przedsięwzięcie zakończy się w „Odrodzeniu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Jano 23-06-2009 9:47
ciekawe czemu burmistrz miasta wraz z prezydentem nie wybiora sie na takie sprzatanie , nie dosc ze nic nie robia to jeszcze ludzi gonia w soboty na czyny spoleczne , a klimatyczne trzeba placic w Karpaczu no to juz jest dopiero zgroza niech wladze miasta sprzataja ja nie bede , ja swoje smieci wyrzucam do kosza , a nie gdzie popadnie
Cień 23-06-2009 20:49
Ja muszę zapłacić by wejść do Karkonoskiego Parku Narodowego w którym nigdy nic nie wyrzuciłem i nigdzie tego nie robię a oni mi wyskakują z akcją sprzątania a jakby tak robili jakieś kontrole wycieczek i nakładali wysokie kary za które odpowiednie służby sprzątające by to robiły a nie szukanie f...rów do brudnej roboty.
~~Emeryt 24-06-2009 0:59
Do: 23-06-2009 20:49 | Cień | ; Nie musisz nic płacić wchodząc do KPN, jeśli jesteś z Jelonki czy okolicy.
~ 24-06-2009 6:22
Chwała Ci za to, Cieniiu, że nie wyrzucasz śmieci w KPN-ie, ale to sprzątanie gór wymyślono już w zamierzchłych czasach twojego ulubionego ustroku komunistycznego i odbywa się ono cyklicznie. Gdyby miały tam sprzątać "służby sprzątające", to cena za wejście do KPN byłaby pewnie tak niebotyczna, że biedniejsi nigdy do niego nie weszliby. To "f...rzy" z pasją, lubiący góry, to czynią. Ty nigdy nie byłeś "f...rem", bo nie masz chęci poświęcać się dla dobra ogólnego, ale ... czy jesteś przez to lubiany? A po górach chodzisz pewnie raz na dziesięć lat i to tylko do pierwszego schroniska z piwem, gdzie się natychmiast zatrzymujesz, zwłaszcza jak usłyszysz Niemców, bo u nich "inna kultura picia" i ... już zostajesz tam do wieczora.;-)
Cień 24-06-2009 9:32
Do Emeryt. Dzięki za info, szkoda tylko, że mnie nie poinformowali na miejscu i musiałem wykupić wejściówkę, ale tylko raz później chodziłem laskiem do szlaku, omijając budkę z biletami.
Cień 24-06-2009 9:48
Do postu 24-06-2009 06:22. Jak nieznasz ludzi to po co wypisujesz o nich bzdury. Ja w przeciwieństwie do ciebie wiem jak wygląda teraz obserwatorium na Śnieżce, mianowicie uszkodzony talerz któremu zdemontowano całą podłogę i wygląda teraz jak grzyb albo parasol z falbanami, co do piwa też się grubo mylisz bo nie jestem piwoszem i nieraz bywa, że piwo leży całymi tygodniami w lodówce, raz to nawet rozpadziło mi przez to butelkę. C.D.N.
Cień 24-06-2009 10:04
C.D. Co do akcji to kiedyś za takie sprzątanie dzieci jeździły na tygodniowe wycieczki nad morze lub do Torunia gdzie przy okazji się zwiedziło: Malbork, Ciechocinek, Polską pustynię, Gdańsk, Gdynię, Ustkę i wiele innych atrakcji. To co wymieniłem to są miejsca które odwiedziłem w ciągu dwóch wycieczek za takie akcje sprzątania jak byłem dzieckiem a dzisiaj co ludzie mają za to, kiełbaski z grila, śmiechu warte.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group