Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 6205
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARKONOSZE: Posprzątajmy Góry Olbrzymie

Wtorek, 23 czerwca 2009, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: TEJO
KARKONOSZE: Posprzątajmy Góry Olbrzymie
Fot. ....
W nadchodzącą sobotę w Karkonoszach rusza druga edycja akcji pod patronatem Karkonoskiego Parku Narodowego pod hasłem: „Czyste Góry – od Oczyszczenia do Odrodzenia”.

Jakich pamiątek najwięcej pozostawiają po sobie turyści? To różnego rodzaju śmieci, które zalegają górskie szlaki. Znaleźli się jednak chętni, którzy zamierzają posprzątać góry.

– Jest to kolejna edycja sprzątania szlaków, organizowana przez trzy stowarzyszenia: Klub Turystów Górskich „Morena”, Towarzystwo Bażynowe i Stowarzyszenie Ochrony Przyrody Smogorniak – informuje Michał Makowski z Karkonoskiego Parku Narodowego.

– Celem przedsięwzięcia jest uprzątnięcie w jak największym stopniu naszych gór, a przez to zachęcenie wszystkich do podobnych działań i regularnego dbania o czystość na szlakach – dodaje Michał Makowski.

Akcja przebiega we współpracy i pod ich nadzorem z gospodarzami terenu, czyli Karkonoskim Parkiem Narodowym oraz Związkiem Gmin Karkonoskich. Transportem śmieci zajmą się „Sudety 4x4”, a dzięki uprzejmości gospodarzy schroniska przedsięwzięcie zakończy się w „Odrodzeniu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
202
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group