Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6144
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Posłowie głosowali ws. zakazu aborcji

Poniedziałek, 14 września 2015, 8:31
Aktualizacja: 15:16
Autor: Przemek Kaczałko
Polska: Posłowie głosowali ws. zakazu aborcji
Fot. Archiwum
Podczas 99. posiedzenia Sejmu RP posłowie odrzucili w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw, który miał całkowicie zakazać aborcji. Jak głosowali posłowie z naszego okręgu?

Na koniec kadencji doszło do kolejnej wojny światopoglądowej przy ul Wiejskiej w Warszawie. Wszystko za sprawą obywatelskiego projektu ustawy ws. zakazu aborcji, nawet w ekstremalnych przypadkach, jak np. gwałt na nieletnich, czy ciąża zagrażająca życiu matki.

Przy dużych brakach na sali (nieobecnych 66 posłów, w tym Grzegorz Schetyna i Norbert Wojnarowski z PO oraz Henryk Kmiecik z PSL i Ryszard Zbrzyzny z SLD) za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu głosowało 206 posłów, za skierowaniem do dalszych prac oddano 178 głosów, a wstrzymało się 10 osób).

Spośród posłów naszego okręgu za odrzuceniem głosowali: Zofia Czernow, Ewa Drozd i Robert Kropiwnicki (PO) oraz Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (SLD). Nad dalszymi pracami nad projektem byli: Adam Lipiński, Marzena Machałek, Elżbieta Witek i Wojciech Zubowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group