Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 6553
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Posłowie głosowali ws. zakazu aborcji

Wiadomości: Polska
Poniedziałek, 14 września 2015, 8:31
Aktualizacja: 15:16
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
Podczas 99. posiedzenia Sejmu RP posłowie odrzucili w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw, który miał całkowicie zakazać aborcji. Jak głosowali posłowie z naszego okręgu?

Na koniec kadencji doszło do kolejnej wojny światopoglądowej przy ul Wiejskiej w Warszawie. Wszystko za sprawą obywatelskiego projektu ustawy ws. zakazu aborcji, nawet w ekstremalnych przypadkach, jak np. gwałt na nieletnich, czy ciąża zagrażająca życiu matki.

Przy dużych brakach na sali (nieobecnych 66 posłów, w tym Grzegorz Schetyna i Norbert Wojnarowski z PO oraz Henryk Kmiecik z PSL i Ryszard Zbrzyzny z SLD) za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu głosowało 206 posłów, za skierowaniem do dalszych prac oddano 178 głosów, a wstrzymało się 10 osób).

Spośród posłów naszego okręgu za odrzuceniem głosowali: Zofia Czernow, Ewa Drozd i Robert Kropiwnicki (PO) oraz Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (SLD). Nad dalszymi pracami nad projektem byli: Adam Lipiński, Marzena Machałek, Elżbieta Witek i Wojciech Zubowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~gość123 14-09-2015 9:07
Iran is coming....
~Aneta7 14-09-2015 9:18
Padłam :) (do gość123)
~::: 14-09-2015 9:50
I oto widać prawdziwe oblicze PIS-u, póki ich (i ich córek) ten całkowity zakaz aborcji nie będzie bezpośrednio dotyczył, to głosują za "dalszymi pracami", a jak się już "stanie", to jest cichaczem wyjazd w "celach" turystycznych...Fałsz,obłuda, zakłamanie.
~cieplicc 14-09-2015 10:07
średniowieczne poglądy PIS ...
~ 14-09-2015 10:21
z jakiej racji rząd w ogóle zajmuje się takimi średniowiecznymi idotyzmami jak zakaz aborcji - powinna być dozwolona i koniec dyskusji
~ 14-09-2015 10:37
Kiedy zamykam oczy i próbuję sobie wyobrazić przyszłość widzę ją czarno – mówi ważny parlamentarzysta Platformy, lokomotywa okręgowej listy wyborczej.
Kamila 14-09-2015 10:40
09:50 - Znam kobiety, których ta sprawa dotyczyła bezpośrednio, a jednak nie skorzystały. A także takie, które skorzystały i do tej pory nie mogą sobie ułożyć życia. Ale mniejsza już o to - czy to, że ja z własnej głupoty i wygodnictwa dam (albo przyjmę) łapówkę zmienia fakt, że łapówkarstwo jest złe? Tak i tu - nawet jeśli ktoś z przeciwników aborcji sam wyśle córkę na "zabieg", to nie dowiedzie tym przecież, że aborcja jest OK. 10:07 - Zgaduję, że propaganda III Rzeszy podczas namawiania do zabijania chorych psychicznie czy ludzi innych ras propagowała te same teksty jako "argument", że jej racje są "postępowe", "oświecone" czy "nowoczesne". Nawet jeśli potępianie aborcji to średniowiecze, to sam pomysł aborcji jest jeszcze starszym odgrzewanym kotletem... ;) kamila_lukasiewicz@vp.pl
~fanp 14-09-2015 10:41
Gdy ktoś stygmatyzuje i pognębia oponentów, nazywając ich „średniowieczem” bądź „ciemnogrodem”, prawie zawsze mamy do czynienia z kompletnym ignorantem. Najczęściej zresztą z modnym ignorantem. Modnym, czyli bezmyślnie powtarzającym kalki narzucone przez liderów opinii danego środowiska i powielane w tzw. nowoczesnych mediach. Nieprzypadkowo modni ignoranci wypowiadają najwięcej bzdur, i to praktycznie w każdej dziedzinie, której się tkną, żeby się odwołać tylko do nowo-starej gwiazdy PO Joanny Muchy czy posłanek tej partii Ligii Krajewskiej i Renaty Zaremby. Epitety „średniowiecze” czy „ciemnogród” urastają w tym kontekście to rangi komplementów. Zaś bycie „nienowoczesnym” staje się synonimem elitarności.
~herezja 14-09-2015 11:08
Sprawy mają się tak.JP2 był tomistą.Zwolennikiem Tomasza z Akwinu-Ojca KościoŁA.Ten Święty ,napisał ,że człowiekiem staje się wtedy,gdy w jego ciało wstąpi dusza,I UWAGA.a WSTEPUJE po 6 tygodniach od poczęcia ,bo mądrze myślał ,gdzie by się zmieściła w dwóch komórkach?U nas sprawa była oczywista aż do chwili połączenia jednej partii z wstecznymi siłami KK.W celu zdobycia władzy dla partii i dla dawania konfitur kościołowi.Był mądry prymas ,który doprowadził do kompromisu.Dziś oceńcie tych ,którzy ten kompromis burzą ,nie wierzą w naukę swoich świętych i chcą pozwolić na cierpienia zniekształlconych ,-pan Chazan się kłania -dzieci.A aborcja nie zniknie.A się nasili po pażdzierniku,jak zlikwidują sprzedaż środków antykoncepcyjnych,nie będą mówić dzieciom o seksie itp.Bogate panie pojada za g
~::: 14-09-2015 11:27
Właśnie dokładnie takiej riposty się spodziewałem - tak rozumują ludzie, walczący zajadle o ochronę życia, ale przede wszystkim tego poczętego, a już urodzonego - nie bardzo, bo przecież zawsze tymi "niechcianymi" (ułomnymi) zajmie się opieka w ośrodkach prowadzonymi przez siostry. Jak "tam" się nimi zajmą - to już wiemy, na przykładzie siostry Bernadetty. Barbarzyństwem jest stawianie życia nienarodzonego dziecka ponad życie matki (najczęściej matki już dzieci starszych)! Sprawę aborcji powinno pozostawić się sumieniu, podobno jest w Polsce 90% katolików, więc w czym problem? Albo przykazania wiary są zbyt "słabe, albo z "katolicyzmem" jest już kiepsko, dlatego trzeba wprowadzać rygor kary świeckiej!
~do Kamila 14-09-2015 11:35
ale co ty porównujesz zabijanie chorych do aborcji ? skoro płód staje się właściwie człowiekiem dopiero kiedy układ nerwowy w pełni działa , co może jeszcze zakazać leczenia leczenia chorób bo bakterie to też żyjątka boże ????? a porównywanie do średniowiecza nie dlatego że było ono dawno tylko dlatego że w tym okresie ludzkość strasznie się cofnęła i zdziczała z powodu przesadnego i patologicznego kultu "Boga w centrum"
THX1138 14-09-2015 11:50
jako podatnik a więc 1 z pracodawców polityków i całego pionu państwowego nie życzę sobie aby obywatelom robić taką podłość jak zakaz aborcji w przypadku gwałtu uszk. płodu czy zagroźenia życia matki , swoją drogą ci co są przeciw aborcji to mają niezły tupet jedzą i opływają w luksusach za pieniądze podatników i chcą taką podłość im wyrządzić --- aborcja powinna być dozwolona a kobieta sama zdecyduje czy to co jej sumienie podpowiada _____ do 11:35 : no co ty chcesz żeby zrozumieli różnicę między płodem a człowiekiem ? przecież to dla nich za trudne , potrafią tylko myśleć 0 lub 1 tak jak i inni którzy świętej księgi jako protezy mózgu używają nawet nie a...lizując co jest w niej napisane
~iii 14-09-2015 12:07
lewicowcy i ich jaśnie oświeceniowy gród... czerwony gród....
Kamila 14-09-2015 12:34
Herezja (11:08) – Tomasz z Akwinu przedstawiał swoją filozofię opartą na swoich przemyśleniach. I choć miał ogromną ilość celnych i mądrych myśli, nie tworzą one stricte nauczania Kościoła, nie są nieomylne i nigdy nie trzeba było się z nimi zgadzać. Swoją drogą JPII był przeciw aborcji, więc nie wiem po co manipulować faktami i układać argumenty w taki sposób, żeby to brzmiało, jakby Papież popierał naukę św. Tomasza o duszy. Swoją ścieżką św. Tomasz nie popierał przy tym aborcji. Mniejsza o to – cieszę si jednak, że na „cierpienia zniekształconych” nie pozwalają ci, którzy siekają nienarodzone dzieci na części bądź trują i tym samym „z litości” nie pozwalają żyć :) Chwała Wam miłosiernym, gnębionym przez ciemnych klerykałów! :)
Kamila 14-09-2015 12:41
11:27 – Siostra Bernadetta jest fuj. OK. I tym oto jakże wnikliwym i błyskotliwym sposobem udało się Panu „udowodnić”, że wszyscy katoliccy opiekunowie niepełnosprawnych są fuj. Gratuluję tego mistrzowskiego pokazu wiedzy, inteligencji i znajomości słabych stron przeciwnika! :) Ale czy Pan wie, że da się tak udowodnić i to, że Pan jest fuj? :) kamila_lukasiewicz@vp.pl
Kamila 14-09-2015 12:49
11:35 - Proponuję mniej emocji, więcej rzeczowości. "Cofnięcie" średniowiecza to wynik upadku Imperium Rzymskiego oraz odseparowania „mądrego, filozoficznego” Wschodu od walecznego Zachodu. Kolejna rzecz – jeśli człowiek to istota której układ nerwowy „w pełni działa” to czy to znaczy, że taki np. „modny” obecnie kosmolog Hawking nie jest człowiekiem, bo mu układ nerwowy działa dość kiepsko? I dalej – co czyni człowieka człowiekiem? Bo jeśli układ nerwowy, to zdrowe zwierzę też by nim było... A co z dziećmi, które mają już wykształcony układ nerwowy, ale np. mama boi się o swoje zdrowie, jak to było ze sprawą Alicji Tysiąc? Swoją drogą biedne dziecko – cały czas tylko słyszało, że matka pozywa lekarzy, którzy go nie zabili...
~herezja 14-09-2015 12:55
Nauka Ojców Kościoła Katolickiego ,nie jest wybiórcza.Gdyby była, nie mordowano by czarownic ,uczonych i np. Hugonotów.JP2 nie mógł oficjalnie być przeciw aborcji .Ale gdy u nas uchwalono prawo do cześciowej i przy nim był bp. Dziwisz -teraz zmienił zdanie-to nie było odzewu negatywnego z Watykanu.Dziś herezja zwycięża.W ustach pana Gowina ,o nieomylności papieża.I droga Kamilo walcz.I zwyciężaj.Pamiętając ,że wszelkie odstępstwa od doktryny końcżą się klęską całej doktryny ,o czym wie dokładnie Gorbaczow.Niszczycie Tomizm i Frańciszka ,to w to miejsce wskażcie terlikolizm.
~herezja 14-09-2015 12:58
Hawking nie jest modny a geniuszem fizyki i kosmologii.I jego układ nerwowy działa jak nalęży,czego mu wielu zazdrości.
~: 14-09-2015 13:13
Nie mówię, że jestem "cacy", ale potrafię rozróżnić dobro od zła! Jest takie polskie przysłowie: łyżka dziegciu zepsuje beczkę miodu, tych "łyżeczek" jest niestety (szczególnie ostatnio, których nie ukrywa papież Franciszek) wiele, uzbierała się już duża chochla - czas na zmiany w myśleniu wielu hierarchów polskiego Kościoła, zakazami, karami do niczego dobrego się nie przyczyni.
~gosc3367 14-09-2015 13:15
mamy przedsmak tego, co bedzie gdy PIS dorwie sie do wladzy...Glosuja przeciw aborcji, a sami i tak pewnie w takiej sytuacji wyjechaliby za granice i po cichu zalatwili sprawe
~gosc3367 14-09-2015 14:21
mamy przedsmak tego, co bedzie gdy PIS dorwie sie do wladzy...Glosuja przeciw aborcji, a sami i tak pewnie w takiej sytuacji wyjechaliby za granice i po cichu zalatwili sprawe
~ 14-09-2015 22:13
gdyby realizacja wiary miała opierać się na zakazach to bóg nie dałby człowiekowi rozumu tylko stworzyłby nas jako bezwolne roboty , kobieta ma prawo decydować o swym ciele i postępować zgodnie ze swym sumieniem, jeszce proponuję zabronić produkcji noży bteż można nimi zabić
~ 14-09-2015 23:09
projekt obywatelski ??? - to tych obywateli proponuję natychmiast zamknąć za podkopywanie bezpieczeństwa państwa chcieliby żeby państwo było obciążone ułomnymi dziećmi oraz potomkami psychopatów gwałcicieli którzy będą robić to samo co ich ojciec jakby było mało tego że rząd nam przyszłych terrorystów na głowę ściągnie
Kamila 15-09-2015 10:36
Herezja - OK, niech będzie. W takim razie podaj mi proszę namiary na cytat jakiegoś Ojca Kościoła popierający aborcję. Aborcję, nie rozważania o duszy. Hawking jest świetnym kosmologiem, ale przy okazji jest modny. Jedno nie przeczy drugiemu, prawda? Swoją drogą, to jeśli jego układ nerwowy działa jak należy, to czemu nie może wykonać najprostszej nawet czynności? Od kiedy to stwardnienie zanikowe boczne można nazwać chorobą w której układ nerwowy świetnie funkcjonuje?? Zdaje się, że o ile jest badanie prenatalne na tę chorobę, to jest to wystarczający powód do aborcji, si?
~herezja 15-09-2015 12:38
Kamilku ,kochanie moje.Przez układ nerwowy rozumiem to co daje świadomość.Szczęśliwi mają tez samoświadomość A może nieszczęśliwi ,bo to są ludzie nieprzeciętni.I sekowani prze innych.Zwierzęta nie maja świadomości swego istnienia .Tak twierdzą behiaworyści.i TYM różnią się od nas.Chociaż jak obserwuję swego psa ,to zdumiony spostrzegam ,że ma więcej świadomości aniżeli dwie posłanki ,ulubienice prezesa.I żal mi Kamilko ,że nie doczekam sukcesu Japońca który chce transplantacji głowy.Jeżeli do tego dojdzie w przyszłości ,a może ,to Terlikowskie i inne katolibany ,będą w szoku i zapomną o aborcji ,która jest pikusiem wobec postępu wiedzy.Wiedzy ,która zabija religję.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group